برزیل به دنبال افکار عمومی در مورد واکسیناسیون کودکان است

[ad_1]

برزیل، برزیل – از آنجایی که رهبران جهان به متخصصان بهداشت عمومی برای اطلاع از تصمیمات خود در مورد اینکه آیا و چگونه کودکان را در برابر ویروس کرونا واکسینه کنند تکیه می کنند، دولت برزیل برای راهنمایی به جامعه آنلاین مراجعه می کند.

در هفته‌های اخیر، رئیس‌جمهور ژایر بولسونارو علیه ایمن‌سازی کودکان 5 تا 11 ساله موضع گرفته است و دولت وی گامی غیرعادی برای ایجاد بستری برداشته است که می‌تواند موضعی را تأیید کند که با مخالفت گسترده کارشناسان مواجه شده است. از زمانی که دولت وی پرسشنامه آنلاین خود را در 23 دسامبر رونمایی کرد، حامیان رئیس جمهور به شدت درگیر برنامه های پیام رسانی بودند و سعی داشتند والدین را برای تغییر نتیجه تحت فشار قرار دهند.

یک نشریه به طور گسترده در روز چهارشنبه در گروه تلگرامی ارتش بولسونارو، که حدود 37000 عضو دارد، گفت که این واکسن آزمایشی است و پیشنهاد می‌کند که دریافت واکسن می‌تواند مضرتر از عفونت باشد، اگرچه چندین مطالعه خلاف این را نشان می‌دهند. همچنین شامل پیوندی به یک مطالعه دولتی است که افراد دیگر همراه با دستورالعمل هایی برای انتقال به دوستان و خانواده منتشر کردند.

دیوید نمر، کارشناس گروه های کاربردی خبری راست افراطی برزیل، به آسوشیتدپرس گفت که تجمع مقاومت شبیه رفتار آنلاینی است که در اوایل این ماه مشاهده شد، که بولسونارو را در صدر نظرسنجی مرد سال مجله تایم قرار داد. بولسونارو حدود یک چهارم بیش از 9 میلیون رای به دست آورد – تقریباً سه برابر بیشتر از دومین رئیس جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ. در عوض، سردبیران مجله، ایلان ماسک را به عنوان مرد سال 2021 انتخاب کردند.

با این حال، این بار تلاش آنلاین بر چیزی بسیار مهم تر از اعطای جایزه افتخاری به رئیس جمهور متمرکز شده است. این مطالعه که در 2 ژانویه به پایان می رسد، قرار است سیاست واکسیناسیون را در پرجمعیت ترین کشور آمریکای لاتین که خانه 20 میلیون کودک بین 5 تا 11 سال است، شکل دهد. مارسلو کیروگا، وزیر بهداشت، گفت که آنها به زودی واجد شرایط واکسیناسیون خواهند بود، اما نتایج این مطالعه به تعیین دستورالعمل هایی کمک می کند، از جمله اینکه آیا تزریق فقط با رضایت والدین و تجویز پزشک انجام می شود یا خیر.

کیروگا روز چهارشنبه گفت: «این ابزار دموکراسی است، بحث در مورد این موضوع را گسترش می‌دهد و والدین را آسان‌تر می‌کند تا فرزندانشان را در برابر کووید-19 ایمن کنند.»

کارشناسان بهداشت به نوبه خود وحشت زده شده اند. دبیرخانه‌های بهداشت در برخی از ایالت‌های برزیل قبلاً قول داده‌اند که تمام دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در مورد واکسیناسیون کودکان را در صورتی که مبتنی بر مشورت عمومی باشد نادیده بگیرند. گونزالو وسینا، بنیانگذار و مدیر تنظیم کننده سلامت برزیل بین سال های 1999 تا 2003، گفت که مشاوره عمومی در مورد واکسن ها “بی سابقه” بوده است.

بولسونارو مخالف واکسن است و مقام او، وزیر بهداشت، معتقد است که سلامت موضوع افکار عمومی است. وسینا به آسوشیتدپرس گفت، این یک رویکرد نادرست و بیهوده است. اگر فقط منکران نظر خود را به رایزنی عمومی بفرستند، آیا دولت خواهد گفت که واکسن نباید استفاده شود؟

انکار اوج در برزیل کمی دژاوو است. حتی زمانی که کووید-19 منفجر شد و تعداد مرگ و میرها را در این کشور به دومین بالاترین رتبه در جهان رساند، بولسونارو ماه‌ها وقت صرف شک و تردید در مورد واکسن کرد و در امتناع از دریافت واکسن قاطعانه بود. او به این واقعیت اشاره می کند که در سال 2020 به ویروس کرونا مبتلا شده است تا ادعا کند که قبلاً واکسینه شده است و معمولاً واکسیناسیون را به عنوان یک انتخاب شخصی و نه وسیله ای برای تضمین منافع عمومی توصیف می کند.

بنابراین هنگامی که تنظیم کننده سلامت برزیل در 16 دسامبر اجازه استفاده از تزریق فایزر را برای کودکان داد، بولسونارو متحیر شد.

او آن شب در برنامه زنده هفتگی خود در شبکه های اجتماعی گفت: «کودکان یک چیز بسیار جدی هستند. ما از اثرات نامطلوب احتمالی آینده اطلاعی نداریم. باور نکردنی است – متاسفم – کاری که آژانس انجام داد. باور نکردنی. “

مطالعه ای که روز پنجشنبه توسط مقامات بهداشتی ایالات متحده منتشر شد تأیید کرد که عوارض جانبی جدی واکسن فایزر در کودکان 5 تا 11 ساله نادر است. این یافته ها بر اساس حدود 8 میلیون دوز تجویز شده برای جوانان در این گروه سنی است.

بولسونارو افزود که به مقامات دولتی که این تاییدیه را صادر کرده اند اشاره و فاش خواهد کرد، که باعث شد اتحادیه ای به نمایندگی از کارکنان بهداشت نگرانی خود را در مورد سوء استفاده آنلاین یا حتی حملات فیزیکی ابراز کند.

علیرغم حمایت شدید در میان پایگاه خود، موضع بولسونارو علیه واکسن‌ها در برزیل – که سابقه پرافتخار کمپین‌های واکسیناسیون دارد – مانند ایالات متحده محبوبیت زیادی به دست نیاورده است. به گفته ردیاب واکسیناسیون دانشگاه جان هاپکینز، اگرچه کودکان آمریکایی واجد شرایط دریافت این واکسن بوده‌اند. واکسیناسیون از اوایل نوامبر

در کشور همسایه آرژانتین، دولت از ماه اوت به کودکان 12 سال و بالاتر اجازه واکسینه شدن را داده است و اخیراً شروع به تزریق واکسن به کودکان 3 ساله کرده است. در مواجهه با انتقادات بعدی، وزارت بهداشت ملی به توصیه انجمن ملی پزشکان اطفال اشاره کرد. در شیلی، دو سوم از کودکان بین 3 تا 17 سال پس از تجزیه و تحلیل یک مطالعه برای ایمن سازی 100 میلیون کودک، هر دو واکسن را دریافت کرده اند.

مکزیک در حال حاضر کودکانی به جز کودکان 12 ساله یا بالاتر را با بیماری هایی که آنها را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد واکسینه نمی کند. هوگو لوپز-گاتل، رهبر مکزیک برای همه گیری همه گیر، روز سه شنبه گفت که سازمان بهداشت جهانی واکسیناسیون کودکان 5 تا 11 ساله را توصیه نکرده است و کشورهایی که پوشش واکسن کافی دارند، مانند مکزیک، نباید کودکان را تا زمانی که رشد نکنند واکسینه کنند. کشورهای با پوشش محدود ممکن است نرخ واکسیناسیون خود را برای بزرگسالان افزایش دهند.

در برزیل، مائورو پائولینو، مدیر عامل شرکت معروف جامعه‌شناسی دیتافولها، گفت که یکی از مشکلات نظرسنجی دولت بولسونارو نحوه فرمول‌بندی پرسش‌ها بود و مکرراً از مصاحبه‌شوندگان می‌پرسید: “آیا این را قبول دارید؟” چنین ارائه خنثی سوالات می تواند پاسخ هایی را برانگیزد.

او گفت: “Datafolha همیشه دو گزینه ممکن را ارائه می دهد: آیا مصاحبه شونده موافق یا مخالف این گفته است.” هر دو طرف قضیه مورد نیاز است.»

بولسونارو روز سه‌شنبه به حامیان خود گفت که فشار برای تلقیح کودکان ناشی از “لابی واکسن” است – یک اشاره پنهان به شرکت‌های داروسازی. بسیاری از حامیان بولسونارو روز بعد نشریه ای از گروه تلگرامی Doctors for Life را به اشتراک گذاشتند که بیش از 60000 دنبال کننده دارد و اغلب توصیه های غیرعلمی رئیس جمهور در مورد COVID-19 را تکرار می کند.

یک پست تلگرامی با بیش از 200000 اشتراک می گوید که هیچ کودکی نباید خوکچه هندی برای صنعت داروسازی باشد. ده ها میلیون دوز به کودکان در سراسر جهان داده شده است که عوارض جانبی نادری دارد. در حالی که تعداد کمی از کودکان بر اثر COVID-19 می میرند، واکسیناسیون می تواند شیوع ویروس را در جامعه به حداقل برساند.

بولسونارو همچنین این هفته گفت که اجازه نمی دهد دختر 11 ساله اش واکسینه شود. در همین حال، همسرش و پسرانش، سیاستمداران، واکسن های خود را به همراه حداقل 16 وزیر از 22 وزیر او – از جمله وزیر بهداشت کیروگا – دریافت کردند.

سیاستمداران حزبی که بولسونارو برای نامزدی مجدد در انتخابات سال 2022 به آن پیوسته است، نه تنها از واکسیناسیون، بلکه همچنین برای ورود به مکان‌های خاص نیاز به اثبات واکسیناسیون دارند – ادعایی دیگر نقض آزادی‌های شخصی، که بولسونارو با آن مخالف است.

مدیریت پر هرج و مرج او در مورد همه گیری از زمان شروع آن مورد انتقاد شدید قرار گرفته است و کمیته تحقیق سنا توصیه کرده است که او با اتهامات جنایی روبرو شود.

اما رئیس جمهور و حامیان قسم خورده اش در تلگرام و واتس اپ تسلیم نمی شوند. بسیاری اظهارات او را در مورد دخترش به ویژه به عنوان دستوری برای رد ایمن سازی کودکان تفسیر کردند.

نمر، کارشناس گروه‌های راست افراطی و استادیار تحقیقات رسانه‌ای در دانشگاه ویرجینیا، می‌گوید: «گزارش‌های زیادی درباره خطرات واکسن وجود دارد، مطالعاتی که دقیق نیستند». آنها اطلاعات نادرست زیادی در مورد واکسیناسیون کودکان برای ایجاد انگیزه در پایگاه می آورند.

_____

خبرنگاران AP Savarese از سائوپائولو و سیلوا د سوزا از ریودوژانیرو گزارش دادند. اوا ورگارا از سانتیاگو، شیلی، دبورا ری از بوئنوس آیرس و کریس شرمن از مکزیکوسیتی مشارکت کردند.

حق چاپ © 2022 واشنگتن تایمز، LLC.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themestürktelekom mobil ödeme bozdurmabuy stripe account