برتر و برتر: ارتش اوکراین در درگیری با روسیه با شانس های زیادی روبرو استروی کاغذ، این یک اختلاف آشکار است.

ارتش اوکراین به طور قابل توجهی برتر و برتر از همسایه و رقیب خود روسیه است. نزدیک به 100000 سرباز روسی که اکنون در مرزهای پرآشوب کشورها مستقر هستند، کمتر از 10 درصد از پرسنل نظامی فعالی را تشکیل می دهند که مسکو می تواند در یک تهاجم تمام عیار شامل شود، در حالی که ارتش اوکراین حدود 255000 نیروی خود را دارد. برتری قدرت روسیه از تقریباً 4 به 1 افزایش می یابد تنها در صورتی که هر کشور تمام ذخایر خود را برای جنگ کامل فراخواند.

با وجود صدها میلیون دلار کمک نظامی ایالات متحده و تدارکات متعدد موشک های ضد تانک Javelin که قادر به ایجاد صدمات جدی به ستون های زرهی روسیه هستند، اوکراین هنوز از نظر تسلیحات نظامی، وسایل نقلیه و سخت افزار در یک نقطه ضعف بزرگ قرار دارد. تعداد اسلحه‌ها، تانک‌ها، هواپیماها، هلیکوپترها و توپخانه‌های روسیه به‌طور چشمگیری از اوکراین بیشتر است.

با توجه به تاریخچه نظامی روسیه و میزان قدرت آتش باقی مانده از تاریخ دوران جنگ سرد، این ارقام تعجب آور نیستند. اگرچه روسیه دیگر آنقدر که در دوران شوروی بود نیست، اما همچنان یکی از بالاترین بودجه نظامی در جهان را دارد – در حال حاضر حدود 42 میلیارد دلار در سال در مقایسه با اوکراین 9.6 میلیارد دلار، طبق داده های جمع آوری شده از Global. شاخص قدرت آتش

اما تحلیلگران نظامی تاکید می‌کنند که داستان این نوار در مورد درگیری احتمالی بین روسیه و اوکراین، کل داستان را بیان نمی‌کند. در حالی که هیچ کس بحث نمی کند که روسیه در خلاء پیروز خواهد شد، وحشت واقعی یک جنگ زمینی تمام عیار در قرن بیست و یکم می تواند به نفع اوکراین و همچنین روحیه فزاینده در میان سربازان اوکراینی که مشتاق مهار تجاوز هستند، بازی کند. و از تصرف مناطق بیشتری به زور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، جلوگیری کند، همانطور که با شبه جزیره کریمه در سال 2014 انجام داد.

در مقابل این پس‌زمینه، هدف نهایی اوکراین شکست روسیه در نبرد نیست، بلکه در عوض اعمال مجازات تا حد ممکن و تغییر آمادگی کرملین برای جنگ است.

پرزیدنت بایدن بدون احتساب کمک به نیروهای آمریکایی، سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی را علیه روسیه در صورت حمله به روسیه، از جمله حمله به روبل و مسدود کردن بانک‌ها و شرکت‌های روسی در سیستم مالی بین‌المللی، وعده داده است.

و در این راستا، کارشناسان می گویند، کیف شانس دارد و تهاجم روسیه بدون مشکل نخواهد بود.

فردریک کاگان، مدیر پروژه تهدیدات بحرانی در موسسه آمریکایی کارآفرینی که منطقه را از نزدیک زیر نظر دارد، می گوید: «اگر پوتین تصمیم به حمله و تسخیر اوکراین بگیرد، نه، اوکراینی ها نمی توانند او را از این کار منع کنند. «عدم تعادل قدرت – کنار گذاشتن این واقعیت که [Putin] می تواند آنها را با یک بمب هسته ای هدف قرار دهد – آنقدر عالی است که البته آنها نمی توانند به طور منطقی انتظار شکست ارتش روسیه را در نیروی درگیری مستقیم علیه زور داشته باشند.

اما او گفت: «پوتین تمام نیروهایی را که دارد در این نبرد مستقر نخواهد کرد. و هنگامی که در واقع شروع به بررسی دقیق‌تر محدودیت‌های خطراتی که پوتین می‌کند، می‌شوید، به سناریوهایی می‌رسید که در آن اوکراینی‌ها می‌توانند به طور بالقوه تعادل بین ریسک و پاداش را برای پوتین تغییر دهند، به گونه‌ای که آن را بسیار غیرجذاب به نظر برساند. پیشنهاد. “

در واقع، دولت ترامپ و بایدن تحویل گسترده موشک‌های ضد تانک جاولین به اوکراین را امضا کرده‌اند که دقیقاً برای انجام این کار طراحی شده‌اند: در صورت تهاجم کامل، بیشترین درد را به ارتش روسیه وارد کنند و آقای پوتین را مجبور کنند تصمیم بگیرد که آیا او آماده است تا شاهد مرگ ده ها هزار نفر از مردانش باشد یا ارتش خود را برای همیشه در یک نبرد طولانی و خونین فلج کند.

پس از حمله رئیس جمهور روسیه به کریمه در سال 2014، کمک های امنیتی ایالات متحده به اوکراین منفجر شد. به گفته پنتاگون، ایالات متحده در هفت سال گذشته بیش از 2 میلیارد دلار کمک امنیتی به اوکراین ارائه کرده است. این پول به فوریت مورد نیاز است، زیرا ارتش اوکراین نیز در منطقه مورد مناقشه دونباس، محل درگیری‌های منظم بین نیروهای اوکراینی و جنبش جدایی‌طلب، که از حمایت قوی روسیه برخوردار است، غرق شده است.

عدم تعادل قدرت

از نظر سیاسی، ایالات متحده در حال اعمال فشار عمومی بر آقای پوتین و هشدار نسبت به تهاجم است. آقای بایدن و آقای پوتین هفته گذشته از طریق ویدئو کنفرانس صحبت کردند و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید با همتای روس خود روز چهارشنبه گفت‌وگو کرد و نگرانی شدید ما در مورد افزایش نیروهای روسیه در مرز اوکراین را تکرار کرد.

نیروهای اروپایی همچنین کرملین را نسبت به هرگونه تهاجمی هشدار داده اند.

اولاف شولز، صدراعظم جدید آلمان روز چهارشنبه گفت: «هر نقض تمامیت ارضی بهایی خواهد داشت – بهای بالایی – و ما با شرکای اروپایی و متحدان فراآتلانتیک خود با یک صدا در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.»

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت که کشورهای غربی به امید اینکه هر گونه ایده عملیات نظامی روسیه را منصرف کنند، حمایت های لفاظی و مادی خود از اوکراین را افزایش می دهند.

آقای بورل در حالی که اوایل این هفته ریاست نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا را در بروکسل بر عهده داشت، گفت: ما در حالت بازدارندگی هستیم. در هر صورت، ما سیگنال روشنی ارسال خواهیم کرد که هرگونه تجاوز به اوکراین هزینه بالایی برای روسیه خواهد داشت.

در حالی که به نظر می رسد ایالات متحده و متحدانش در ناتو اعزام نیروهای خود به اوکراین را رد کرده اند، برخی از منتقدان می گویند بایدن باید موضع محکم تری اتخاذ کند. آنها می گویند که به جای تکیه بر گفتگو با مسکو، ایالات متحده می تواند و باید به شدت تدارکات تجهیزات نظامی به اوکراین را افزایش دهد.

«خوشبختانه، ایالات متحده مجبور نیست ده ها هزار نیرو به اوکراین بفرستد. لوک کافی، مدیر مرکز مطالعات سیاست خارجی آلیسون در گفت: ما نیازی به جنگیدن برای اوکراینی ها نداریم… آنها خواهان حمایت دیپلماتیک آمریکا هستند و از سخت افزار، تجهیزات نظامی، تجهیزات دفاعی آمریکا برای کمک به دفاع از خود می خواهند. بنیاد محافظه کار بنیاد هریتیج در یک رویداد مجازی درباره تنش بین روسیه و اوکراین در اوایل این هفته گفت.

مقامات دولت بایدن می گویند که در سال گذشته کمک های خود به امنیت اوکراین را افزایش داده اند.

اما هیچ مقدار کمک مالی این واقعیت ساده را تغییر نخواهد داد که ارقام خام به طور چشمگیری به نفع روسیه تغییر می کنند – یا اینکه اوکراین در محاسبات استراتژیک روسیه در مورد منافع ملی بسیار بالاتر از ایالات متحده است.

روسیه در مجموع 4144 هواپیمای نظامی از جمله 789 جت جنگنده در اختیار دارد که این رقم برای اوکراین به ترتیب تنها 285 و 42 است. ارتش روسیه بیش از 27000 خودروی زرهی دارد که بر اساس شاخص جهانی قدرت آتش، بیش از دو برابر اوکراین است. در حالی که موشک های جاولین می تواند پیشروی روسیه را کند کند، ارتش روسیه تقریباً 13000 تانک دارد، رقمی که تقریباً مطمئناً از دفاع اوکراین پیشی خواهد گرفت.

روسیه همچنین بیش از 8300 شلیک توپخانه و موشک متحرک دارد، در مقایسه با 2590 پرتاب برای اوکراین، بر اساس شاخص جهانی Firepower Index. درگیری بالقوه در خشکی رخ خواهد داد، اما تفاوت عظیم در قدرت دریایی نیز مزیت روسیه را نشان می دهد: ناوگانی متشکل از بیش از 600 کشتی، در مقایسه با 25 کشتی برای اوکراین.

بسیاری از تجهیزات و تسلیحات اوکراین نیز نیاز به بهبود دارند.

«موجودی تجهیزات هنوز عمدتاً از سلاح های دوران شوروی تشکیل شده است. در بخشی از گزارش موازنه نظامی امسال که توسط مؤسسه بین المللی تحقیقات استراتژیک تهیه شده، آمده است: حفظ و در برخی موارد ارتقاء این سیستم ها یک نگرانی کوتاه مدت است و تجهیزات باید در دهه آینده برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پیری تغییر کنند. .

با این حال، تحلیلگران هشدار می دهند که حمله ممکن است واقعاً پایان پوتین نباشد. به نظر می‌رسد کرملین روی این واقعیت شرط‌بندی کرده است که می‌تواند از نیروی نظامی – یا تهدید آن – برای گرفتن امتیاز از کی‌یف و غرب استفاده کند، شاید از جمله تضمین‌های آمریکا مبنی بر عدم استقرار سلاح‌های جدید در اروپای شرقی یا وعده‌هایی که ناتو در این زمینه انجام دهد. اوکراین یا گرجستان را به عنوان اعضای کامل معرفی نکنید، اقدامی که آقای پوتین به عنوان یکی از “خط قرمزهای” سیاست خارجی توصیف کرد.

آقای کاگان، دانشمند AEI، گفت: «از دیدگاه پوتین، او باید از خود بپرسد: «چرا برای چیزی که می‌توانید مجانی به دست آورید بجنگید؟»
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر