با وجود تلاش های بایدن برای کاهش تراکم، مشکلات در زنجیره تامین همچنان ادامه داردپرزیدنت بایدن از ماه اوت چندین گام را برای مقابله با بحران زنجیره تامین فاش کرده است، اما فروشگاه‌ها در تلاش هستند تا قفسه‌ها را پر نگه دارند و قیمت‌ها در حال افزایش است و کارشناسان می‌گویند این مشکلات می‌تواند حداقل تا یک سال دیگر ادامه یابد.

آقای بایدن قرار بود بعدازظهر دوشنبه در سخنرانی خود برای مردم آمریکا مشکلات را بیان کند، اما کاخ سفید چند دقیقه قبل از بیان سخنان او به طور ناگهانی آن را لغو کرد.

این سخنرانی قرار بود پس از دیدار آقای بایدن با رهبران 10 خرده فروش و خواربارفروش بزرگ برای بحث در مورد چالش های عرضه پیش از فصل تعطیلات برگزار شود. سخنگوی کاخ سفید گفت که اظهارات رئیس جمهور لغو شده است تا او بتواند زمان بیشتری را با رهبران سپری کند و آقای بایدن در عوض روز چهارشنبه به این موضوع خواهد پرداخت.

با این حال، کاخ سفید آخرین تلاش های خود را برای کاهش مشکلات عرضه در وبلاگ زنجیره تامین جدید خود که روز دوشنبه راه اندازی شد، فاش کرد.

دولت گفت که اپراتورهای بندری را متقاعد کرده است که از هزینه های جمع آوری در شب و آخر هفته چشم پوشی کنند و شرکت دیگری را متقاعد کرده است که تعرفه های تحویل در شب و آخر هفته را کاهش دهد. علاوه بر این، وزارت حمل و نقل تعداد ساعات کار رانندگان کامیون را تا پایان فوریه تمدید خواهد کرد.

این حرکت ها آخرین تلاش دولت برای از بین بردن آشفتگی در زنجیره تامین است. از 13 اکتبر، آقای بایدن پنج سخنرانی ارائه کرده است که در آن اقدامات دولتش برای کاهش ازدحام انجام شده است.

راه‌حل‌هایی از صرف ۴ میلیارد دلار برای ساخت بندر تا دستور به وزارت دادگستری برای بررسی رفتار غیرقانونی احتمالی که قیمت‌ها را به طور مصنوعی بالا نگه می‌دارد، ارائه می‌دهد.

با این حال، بحران زنجیره تامین همچنان در بحبوحه ریاست جمهوری او ادامه دارد، زیرا رای دهندگان از کمبود و بالاترین تورم در بیش از 30 سال اخیر ناامید شده اند.

زمانی که آقای بایدن اولین سخنرانی مهم خود را در مورد تنگناها در زنجیره تامین ایراد کرد، تورم در ایالات متحده 5.4 درصد بود. تا روز دوشنبه، به 6.2 درصد رسیده بود که بخشی از آن ناشی از کمبود بود که قیمت ها را در سراسر کشور افزایش داد.

بر اساس گزارش اداره آمار کار، قیمت محموله های هوایی وارداتی از اکتبر 2020 تا اکتبر 2021 27.6 درصد افزایش یافته است.

گزارش سازمان ملل نتیجه می‌گیرد که اگر هزینه‌های حمل‌ونقل به همان سطح افزایش پیدا کند، قیمت‌های جهانی واردات ممکن است تا سال 2023 تا 11 درصد افزایش یابد. این گزارش می‌گوید که این امر سطح قیمت مصرف‌کننده را در سال آینده 1.5 درصد افزایش می‌دهد.

Panos Kuvelis، مدیر مرکز نوآوری زنجیره تامین بوئینگ در دانشگاه سنت لوئیس، گفت که رئیس جمهور نمی تواند کاری برای معکوس کردن تاخیر زنجیره تامین انجام دهد.

“در این لحظه [Mr. Biden] او پیامی می‌فرستد که اهمیت می‌دهد و هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد، اما برخی از موانع خارج از کنترل او هستند.» آقای کوولیس گفت. او می‌گوید: «در کوتاه‌مدت، او نمی‌تواند کار زیادی انجام دهد، مگر اینکه بخواهد گارد ملی را برای شروع رانندگی کامیون‌ها وارد کند، که یک راه‌حل استثنایی خواهد بود.

آقای کوولیس گفت که انتظار دارد تلاش‌های آقای بایدن تأثیر طولانی‌مدتی داشته باشد، اما برای کمک فوری به مصرف‌کنندگان کافی نیست.

او گفت: «اینها سرمایه گذاری هایی هستند که زمان می برد. “من فکر می کنم سیستم تا سه ماهه دوم سال آینده برای اکثر کالاهایی که ما به آنها علاقه مندیم به حالت عادی باز خواهد گشت. فکر می کنم باید کمی صبور باشیم.»

اما مصرف کنندگان در حال حاضر ناامید شده اند، زیرا هرج و مرج در زنجیره تامین باعث افزایش قیمت ها قبل از فصل شلوغ خرید می شود.

آمریکایی ها به تازگی گران ترین جشن شکرگزاری را به پایان رسانده اند. به گفته اداره کشاورزی ایالات متحده، میانگین قیمت غذا برای روز شکرگزاری برای 10 نفر 53.31 دلار است که نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش یافته است.

در مقابل، متوسط ​​هزینه شام ​​شکرگزاری در سال 2020 با 4 درصد کاهش از سال 2019 به 46.90 دلار رسیده است.

گروه های تجاری و تحلیلگران انتظار دارند افزایش قیمت ها و کمبود عرضه تا کریسمس ادامه داشته باشد.

قیمت تلویزیون در بالاترین سطح خود از سال 2012 است و شرکت تحقیقات بازار GDP Group تخمین می زند که خریداران تعطیلات باید 100 دلار بیشتر از سال گذشته خرج کنند. شرکت سازنده خط تلفن اسباب‌بازی LOL Surprise هشدار داده است که ممکن است اقلام آن برای رسیدن به فروشگاه‌ها و انبارها در این فصل تعطیلات مشکل داشته باشند.

مایکل کورس، مدیر اجرایی این شرکت در این ماه در گفتگو با خبرنگاران گفت که سهام شرکت کمتر از حد انتظار است، اما همچنان امیدوار است که برای پاسخگویی به تقاضا برای تعطیلات کافی باشد.

به گفته انجمن ملی درخت کریسمس، حتی یک درخت کریسمس زنده امسال به دلیل کمبود و افزایش هزینه‌های حمل درختان به زمین‌ها تا 10 درصد بیشتر هزینه خواهد داشت.

با وجود نگرانی ها، هیچ خرده فروش یا گروه مصرف کننده قفسه های خالی در خرده فروشان را گزارش نکرد. آقای بایدن قبل از دیدار با رهبران تجاری خاطرنشان کرد که مصرف کنندگان اقلام زیادی برای خرید در جمعه سیاه پیدا کرده اند.

“هزینه های مصرف کننده به جایی که قبل از همه گیری بود بهبود یافته است. آقای بایدن گفت: برآوردهای اولیه حاکی از آن است که فروش جمعه سیاه نسبت به سال گذشته تقریباً یک سوم افزایش یافته است و فروش در فروشگاه‌ها حتی بیش از این افزایش یافته است.

پتانسیل نسخه جدید omicron COVID-19 برای مختل کردن زنجیره تامین جهانی نیز در طول فصل تعطیلات در حال ظهور است.

وزیر تجارت جینا رایموندو روز دوشنبه گفت که هنوز خیلی زود است که مشخص شود آیا اومیکرون به تولید در آسیا و سایر کشورها آسیب می رساند یا خیر.

آقای کوولیس گفت که گزینه دلتا که در ویتنام و مالزی ویرانی به بار آورده است، زنجیره تامین جهانی را تحت تاثیر قرار داده و قیمت پوشاک را افزایش داده است.

وی گفت: اگر Omicron به آسیای جنوب شرقی برود، ما با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد زیرا بیشتر کالاهای خود را از آنجا تهیه می کنیم.

با وجود هشدارها، آقای بایدن و رهبران تجاری در کاخ سفید ابراز خوش بینی کردند.

مگ هام، مدیر عامل Food Lion، زنجیره تامین شرکتش را “قوی و سالم” توصیف کرد و افزود که “محصول فراوان” در فروشگاه ها وجود دارد.

خانم هام به زنجیره تامین خود شرکت و مشارکت با تامین کنندگان و کشاورزان برای نگهداری مواد غذایی و محصولات تازه در فروشگاه هایشان اعتبار می دهد.

داگ مک میلان، مدیرعامل والمارت پیش‌بینی می‌کند که این خرده‌فروش «فصل تعطیلات واقعاً خوبی» خواهد داشت.

وی گفت: سطح سهام ما بیش از 10 درصد افزایش یافته است. اگرچه همه ما نگران زنجیره تامین هستیم، اما نسبت به یک سال گذشته سهام بیشتری داریم و موجودی مورد نیاز برای حمایت از تجارت را داریم.”

همانطور که آقای بایدن در اظهارات خود از تنگناهای زنجیره تامین بیرون آمد، جهش در فروش جمعه سیاه را تبلیغ کرد که سال گذشته به دلیل همه گیری همه گیر به طور مصنوعی سرکوب شد.

طبق گزارش مسترکارت، فروش در جمعه سیاه نسبت به سال گذشته 29.8 درصد افزایش یافته است. شرکت کارت اعتباری اعلام کرد فروش تجارت الکترونیکی نسبت به سال گذشته 10.6 درصد افزایش داشته است، در حالی که فروش در فروشگاه ها 42.9 درصد افزایش یافته است.

در حالی که مصرف کنندگان با افزایش قیمت ها در همه جا از خواربار فروشی تا پمپ بنزین دست و پنجه نرم می کردند، آقای بایدن از دو طرف راهرو مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

ابیگیل اسپانبرگر، نماینده دموکرات از ویرجینیا، هفته گذشته از آقای بایدن خواست تا یک پادشاه زنجیره تامین را برای مدیریت واکنش دولت به بحران منصوب کند.

“[S]خانم اسپانبرگر نوشت: «اختلال در زنجیره تامین، کمبود و افزایش قیمت‌ها بر بسیاری از خانواده‌هایی که پشت میزهای اتاق غذاخوری نشسته‌اند، خودنمایی می‌کند. “و با نزدیک شدن به تعطیلات، رای دهندگان من نگران این هستند که بتوانند هدایایی را بخرند که به موقع برای کریسمس می رسد. برای مقابله با این بحران در تمام سطوح دولت باید اقدامات بیشتری انجام شود.»

در همین حال، سیندی آکسن، یک دموکرات از آیووا، چهار لایحه را برای رسیدگی به تراکم در این ماه رونمایی کرد، از جمله لایحه ای که کمیسیونی غیرحزبی را برای شناسایی نقاط ضعف در زنجیره تامین ایالات متحده تشکیل می دهد.

افزایش قیمت ها مهمات سنگینی را برای جمهوری خواهان به ارمغان آورده است زیرا تلاش می کنند لایحه 1.7 تریلیون دلاری آقای بایدن برای هزینه های اقلیمی و اجتماعی را که این ماه مجلس نمایندگان را تسویه کرد، خنثی کنند. این لایحه اکنون با بحث شدیدتری در سنا مواجه است.

در کنفرانس خبری هفته گذشته برای تاکید بر افزایش هزینه روز شکرگزاری بایدن، سناتورهای جمهوری خواه از دموکرات ها به دلیل هزینه های بی رویه و شکست در مقابله با بحران زنجیره تامین انتقاد کردند.

«مشکل این است که هیچ کاری انجام نمی شود. جان بزمن جمهوری خواه از آرکانزاس، یکی از جمهوری خواهان برجسته در کمیته کشاورزی سنا، در یک کنفرانس خبری گفت: دموکرات های کنگره مسیر را تعیین نمی کنند.

در ماه اوت، کاخ سفید از یک کارگروه برای ایجاد اختلال در زنجیره تامین پرده برداری کرد. بر اساس توصیه های خود، آقای بایدن در ماه اکتبر اعلام کرد که بندر لس آنجلس 24 ساعته باز خواهد بود و شرکت هایی از جمله Walmart، UPS و FedEx ساعات کاری را برای تسهیل انباشت منابع افزایش خواهند داد.

در اوایل این ماه، دولت اعلام کرد که با صرف 4 میلیارد دلار برای پیکربندی مجدد بنادر ساحلی به منظور تسهیل حمل و نقل کالا، به چالش های فوری در زنجیره تامین رسیدگی خواهد کرد. انتظار می رود که ساخت و ساز در 60 روز آینده آغاز شود.

دولت همچنین قصد دارد 3.4 میلیارد دلار را برای بهبود تسهیلات بازرسی منسوخ برای کارآمدتر کردن تجارت بین‌المللی در مرزهای شمالی و جنوبی در اولویت قرار دهد.

مقامات کاخ سفید همچنین برنامه هایی را برای استانداردسازی الزامات اشتراک داده برای خطوط کشتیرانی، اپراتورهای پایانه، راه آهن، کامیون ها و انبارها اعلام کردند.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر