با دیدار پوتین و بایدن، شرط بندی ها در حال افزایش استرئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه گفت که ارتش کشورش آماده است تا هرگونه تهاجم به نیروهای روسیه را از مسیر خود خارج کند – هشداری جدی قبل از نشست مجازی پرزیدنت بایدن با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در صبح روز سه شنبه در میان تنش های فزاینده و انباشت ارتش در هر دو طرف روسیه. بخش قدیمی جنگ سرد در اروپا

منابع اطلاعاتی ایالات متحده می گویند مسکو حدود 70000 سرباز را در نزدیکی همسایه خود جمع آوری کرده است و ممکن است ماه آینده آماده حمله باشد. مقامات روسی گفته اند که ایالات متحده و ناتو تحریک آمیز بوده و برای تسلیح اوکراین و به چالش کشیدن نیروهای روسیه در دریای سیاه و دریای بالتیک عجله کرده اند. پوتین گفت که دعوت اوکراین برای پیوستن رسمی به ناتو یک “خط قرمز” امنیتی است.

مکالمات گنگ و غیرمعمولی در طول تماس ویدیویی بایدن و پوتین ظاهر می شود. دستیاران این دو مرد گفتند که این تماس می تواند اصطکاک را کاهش دهد یا باعث تشدید بیشتر تنش شود.

تحلیلگران می گویند که موضع نظامی روسیه نشان می دهد که آقای پوتین از تهدید حمله به اوکراین استفاده می کند تا ایالات متحده و متحدانش در اروپای غربی را مجبور کند اطمینان دهند که ناتو دیگر به سمت شرق گسترش نخواهد یافت. در همین حال، جمهوری خواهان کنگره می گویند که آقای بایدن باید مصمم باشد وگرنه در خطر فریب رهبر حیله گر روسیه است.

مایکل تی مک کال از تگزاس، یکی از اعضای ارشد جمهوری خواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: “من از رئیس جمهور بایدن می خواهم که به قیمت شریک استراتژیک ما اوکراین در پاسخ به تشکیل تحریک آمیز رژیم پوتین امتیاز ندهد.” . بیانیه روز دوشنبه این نه تنها تنش‌ها را کاهش نمی‌دهد، بلکه ولادیمیر پوتین و دیگر مستبدانش را با نشان دادن اینکه ایالات متحده در برابر صدای شمشیر تسلیم خواهد شد، تشویق خواهد کرد.»

کاخ سفید اعلام کرد که بایدن قصد دارد در مورد تعدادی از موضوعات از جمله امنیت سایبری و مذاکرات هسته ای چندملیتی با ایران با پوتین گفتگو کند، اما بر اوکراین تمرکز خواهد کرد. آخرین دیدار آنها در ماه ژوئیه در ژنو بود، زمانی که آنها تلاش کردند تنش ها را کاهش دهند و روابط دوجانبه ای را ایجاد کنند که مقامات آمریکایی آن را “پایدار و قابل پیش بینی” نامیدند.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در اواخر هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت: «پرزیدنت بایدن بر نگرانی‌های آمریکا در مورد اقدام نظامی روسیه در مرز با اوکراین تأکید خواهد کرد و بر حمایت ایالات متحده از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین تأکید خواهد کرد».

آقای بایدن روز دوشنبه را در رایزنی با متحدان اصلی ناتو – از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان و ایتالیا – برای هماهنگی ارتباطات و بحث در مورد تحریم‌های اقتصادی احتمالی در صورت عدم قدرت پوتین صرف کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران در مسکو گفت که پوتین از آقای بایدن برای برقراری ارتباط با ضمانت‌های امنیتی “متقابل” که در اولین نشست آنها مورد بحث قرار گرفت، خواهد خواست.

به گزارش سرویس خبری تاس، پسکوف گفت: «فقط تضمین‌های متقابل وجود دارد». رئیس جمهور پوتین سیاستمداری است که بر احترام متقابل و روابط دوجانبه برابر اصرار دارد.

آقای پوتین از محل اقامتش در سوچی، جایی که از دیدار با نارندرا مودی، نخست وزیر هند بازگشته است، با آقای بایدن گفتگو خواهد کرد. مقامات روسی می گویند دیدار روز سه شنبه پنجمین تماس مستقیم پوتین و بایدن خواهد بود. آنها علاوه بر نشست ژوئیه در ژنو، سه مکالمه تلفنی داشتند.

ایالات متحده و اروپا آخرین بار در پاسخ به الحاق کریمه به اوکراین در سال 2014، و از سال 1954، دریای سیاه تحت کنترل اوکراین در دریای سیاه، تحریم های سنگین علیه روسیه را علیه روسیه هماهنگ کردند. روسیه از هفت سال پیش که کریمه را تحت کنترل خود درآورد، از جدایی طلبان طرفدار مسکو در شرق اوکراین حمایت کرده است. درگیری شدیدی که جان بیش از 14000 نفر را به همراه داشته است.

افزایش نیروهای روسی این نگرانی را ایجاد کرده است که مسکو به دنبال نفوذ و جذب بیشتر از اوکراین است، یک جمهوری شوروی سابق که مدت‌هاست در میانه یک جوکی به سبک جنگ سرد بین مسکو و واشنگتن بوده است.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین گفت که یک “تنش در مقیاس بزرگ” بین نیروهای روسیه و اوکراین در ژانویه امکان پذیر است. آقای رزنیکوف در تفسیری که هفته گذشته توسط اندیشکده شورای آتلانتیک در واشنگتن منتشر شد، هشدار داد که مقامات ایالات متحده باید آگاه باشند که مسکو آماده است تا “مخاطرات را افزایش دهد”.

آقای رزنیکوف همچنین گفت اگر اوکراین و غرب برای «مقابله با تجاوز روسیه» آماده باشند، می‌توان از تشدید تنش جلوگیری کرد.

او نوشت: «ما باید مسکو را متقاعد کنیم که هزینه یک حمله جدید خیلی زیاد است که نمی‌توان درباره آن فکر کرد. این قیمت صرفا نظامی و در قالب پیامدهای منفی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

هزینه ها برای روسیه

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز روز دوشنبه خواستار تاکید بر هزینه‌های نظامی احتمالی روسیه شد. وی گفت: ارتش اوکراین “نیروی بسیار توانمند و بسیار سازماندهی شده است که به پتانسیل خود اطمینان دارد و می تواند هرگونه نقشه توسعه طلبانه دشمن را خنثی کند.”

زلنسکی که هنگام بازدید از نیروهای نظامی در شرق اوکراین لباس رزم به تن داشت، گفت: «نظامیان اوکراینی به انجام مهمترین مأموریت خود ادامه می دهند: محافظت از آزادی و حاکمیت دولت در برابر متجاوز روسیه».

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هفته گذشته در استکهلم با یکدیگر دیدار کردند، جایی که آنها به زور نظرات خود را بیان کردند و هیچ نشانه ای از عقب نشینی نشان ندادند.

دولت بایدن تحریم هایی را علیه اهداف روسیه اعمال کرد و از پوتین خواست در انتخابات آمریکا، حملات سایبری علیه شرکت های آمریکایی و رفتار با الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان روسیه، در کرملین مداخله کند. مقامات آمریکایی می گویند اطلاعات روسیه سال گذشته آقای ناوالنی را قبل از اینکه دولت پوتین به زندان بفرستد مسموم کرد.

منتقدان بایدن می گویند که دولت در سال گذشته به طرز خطرناکی نفوذ کرملین را در جبهه های دیگر واگذار کرده است. قابل توجه ترین تحول در ماه مه بود، زمانی که کاخ سفید تحریم هایی را با هدف توقف خط لوله نورد استریم 2 روسیه به آلمان، افزایش وابستگی اروپای غربی به منابع انرژی روسیه و دور زدن یک خط لوله ترانزیت سودآور که کلید اقتصاد اوکراین بود، لغو کرد.

آقای پوتین بیش از هر زمان دیگری صراحتاً اعلام کرده است که اوکراین به ائتلاف نظامی ناتو نخواهد پیوست.

آقای مک کال روز دوشنبه گفت که مدیریت آقای بایدن با وضعیت اوکراین اعتبار ایالات متحده را به خطر می اندازد. وی گفت: «به ویژه پس از خروج فاجعه بار از افغانستان و تسلیم نورد استریم 2، اعتماد به ایالات متحده… نمی تواند ضربه دیگری از این نوع را تحمل کند».

آقای مک کال گفت: «پرزیدنت بایدن باید عواقب ویرانگر اقتصادی و دیپلماتیکی را که رژیم پوتین در صورت حمله بیشتر به اوکراین با آن مواجه خواهد شد، کاملاً روشن کند. او همچنین باید فورا کمک های امنیتی اضافی از جمله سلاح های مرگبار را به کیف هدایت کند.

ایالات متحده فقط در مورد تحریم های اقتصادی و دیپلماتیک صحبت می کند و این سوال وجود دارد که آیا آقای بایدن اشتها و حمایت برای جنگ با نیروهای روسیه در اوکراین در صورت حمله پوتین را دارد یا خیر؟ آزادیخواهان در واشنگتن می گویند اوکراین به نفع امنیت ملی ایالات متحده نیست. برخی می گویند که ایالات متحده باید عقب نشینی کند، نه افزایش کمک های نظامی به کی یف.

ساشا گلاسر، همکار پژوهشی در اولویت های دفاعی گفت: از زمان الحاق کریمه به روسیه در سال 2014، ایالات متحده 2.5 میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده است.

آقای گلیزر در تحلیلی که ماه گذشته توسط این اندیشکده منتشر شد، نوشت: «کمک های امنیتی مستمر باعث طولانی شدن درگیری و تشدید تنش بین ایالات متحده و روسیه می شود.

او نوشت: «به دلیل خطر تشدید تنش، بالقوه جنگ هسته‌ای، ایالات متحده باید به دنبال روشنگری با روسیه باشد و از ایجاد اوکراین بی‌طرف و بدون محدودیت که به عنوان یک کشور حائل بین روسیه و غرب عمل می‌کند، حمایت کند. ”

یک جلسه توجیهی از شورای امنیت ملی، که با خبرنگاران در پس زمینه قبل از اجلاس صحبت می کرد، گفت که تیم بایدن به دنبال یک نبرد نظامی نیست.

یک مقام ارشد دولت گفت: «من می‌گویم که ایالات متحده به دنبال این نیست که خود را در موقعیتی بیابد که تمرکز اقدامات متقابل ما استفاده مستقیم از نیروی نظامی آمریکا باشد».

• جف مورداک در این مقاله مشارکت داشت که تا حدی بر اساس گزارش‌های مربوط به خدمات تلگراف است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر