با بالا گرفتن نبرد بین روسیه و اوکراین، برخی نقش ایالات متحده را زیر سوال می برند

[ad_1]

چرا ایالات متحده به اوکراین و مبارزه برای مرزهای مبهم از دوران شوروی علاقه مند است؟ چرا پرزیدنت بایدن حاضر است جنگ جهانی سوم را برای توقف تهاجم روسیه به خطر بیندازد؟

این سؤالات در واشنگتن در حال چرخش هستند، زیرا دولت بایدن تمرکز سیاست خارجی خود را به تنها موضوع متحد کردن متحدان ناتو برای دفاع از دموکراسی نوپای اوکراین محدود می کند، کرملین را با تحریم های وحشیانه تهدید می کند و حتی 8500 سرباز آمریکایی را در وضعیت “هشدار بالا” قرار می دهد. هفته برای استقرار سریع احتمالی در شرق اروپا.

اما برخی از بدبینان در مورد دولت و پنتاگون می گویند که این یک سناریوی «سنگ گردانی» از کتاب درسی است، به طوری که رئیس جمهور و نهادهای سیاست خارجی به یک جنگ دور دست چسبیده اند و همه هیاهوهای رسانه ای که با آن همراه است تا رای دهندگان آمریکایی را از شرایط دشوار خود منحرف کند. سال اول حکومت – افزایش تورم، افزایش خشونت شهری، افزایش نارضایتی از استراتژی کووید-19 او، مهاجرت غیرقانونی کنترل نشده در مرز جنوبی، مسدود کردن قوانین کلیدی و غیره.

به گفته افراد بدبین، اوکراین از سرزمین مادری ایالات متحده دور است، عضو ناتو نیست و چالش های داخلی خود را در ارتباط با فساد و ساختارهای ضعیف حکومتی دارد. در مقابل، روسیه یک قدرت هسته‌ای، دومین تولیدکننده بزرگ انرژی در جهان است، و هر چه بیشتر درگیری این کشور با ایالات متحده و ناتو ادامه یابد، به چین کمونیستی نزدیک‌تر می‌شود.

چرا در کنار روسیه بودن وفادار نیست اما در کنار اوکراین وفادار است؟ این چیزی است که تاکر کارلسون، مفسر بانفوذ فاکس نیوز در برنامه دوشنبه شب خود گفت. هر دو کشور خارجی هستند که علاقه ای به ایالات متحده ندارند. یه جورایی عجیبه.»

اکثر نهادهای امنیت ملی، از جمله فهرست بلندبالایی از شاهین‌های جمهوری‌خواه در کنگره، می‌گویند که بحران اوکراین به اندازه دکترین‌های «صلح به زور» رونالد ریگان آزمون خوبی است و خطر درگیری در سراسر جهان تنها در صورت افزایش دولت بایدن است. قدرت ایالات متحده را تقویت و فرافکنی نمی کند.

بسیاری استدلال می کنند که بیهوده است که چرا حمایت و دفاع از دموکراسی اروپایی در برابر تهاجم نظامی فزاینده روسیه توسط آقای پوتین، حتی برای جلوگیری از رهبر روسیه و دیگرانی که لیبرال را تحریک می کنند، برای منافع ملی آمریکا آشکار است. – نظم دموکراتیک از تجاوزات مشابه در آینده.

ویلیام بی تیلور، سفیر سابق ایالات متحده، که از سال 2006 در کی یف تحت رهبری دو رئیس جمهور کار کرده و اکنون در مؤسسه صلح ایالات متحده بر روسیه و اروپا تمرکز دارد، گفت: “روسیه در تلاش است اوکراین را ضمیمه کند.”

“اگر [Putin] موفق می شود، بعدی چیست؟ “سفیر تیلور در پاسخ به این سوال که آیا آمریکایی ها باید به تهدید حمله روسیه به اوکراین علاقه مند باشند، گفت.

وی گفت: «همانطور که آمریکایی‌ها از سربازان خود حمایت می‌کنند که برای آنها در خط مقدم می‌جنگند، جامعه بین‌المللی نیز باید از اوکراین حمایت کند که برای آنها در خط مقدم با روسیه می‌جنگد». «حمله به اوکراین حمله به نظم، هنجارها، معاهدات، تعهدات، اصولی است که اروپا را از جنگ‌های بزرگ پس از جنگ جهانی دوم محافظت می‌کند. بازگرداندن این نظم نیاز دارد [that] روسیه متوقف شود و حاکمیت اوکراین بازیابی شود.

دولت در توضیح اینکه چرا از طرف اوکراین مداخله می‌کند، آماده‌سازی استقرار نیروهای آمریکایی، تحویل بسته‌های بزرگ کمک‌های مالی به کی‌یف، ارسال سلاح و مهمات برای ارتش اوکراین و درگیر کردن مستقیم روس‌ها در سطوح دیپلماتیک متعدد، به همین نکته اشاره می‌کند. صحبت می کند. در ماه گذشته

مقامات می گویند که اصول کلیدی تعیین شده است و دیگر دشمنان ایالات متحده – به ویژه رهبران کمونیست چین که هدفشان بازسازی تایوان با نیروی نظامی است – با واکنش ضعیف غرب به تهاجم روسیه تشویق خواهند شد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «این بیشتر از اوکراین و روسیه، بیشتر از اروپا، روسیه و ایالات متحده است».

جمهوریخواهان برجسته موافق هستند، اگرچه در عین حال معتقدند که حکومت آقای بایدن در این بحران ضعیف است.

مایکل مک کال، سخنگوی تگزاس، یک جمهوری خواه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، آخر هفته به سی بی اس نیوز گفت: «این فقط مربوط به اوکراین نیست.

“این در مورد چین است. این برای [Chinese] رئیس جمهور او و تایوان، “او گفت. «در مورد آیت الله است [of Iran] و بمب این در مورد کره شمالی است که فقط دو موشک شلیک کرد … این سلاح های مافوق صوت. من فکر می کنم این پیامدهای جهانی گسترده تری دارد.”

با این حال، این یک موضع متفق القول، حتی در داخل گروه GOP نیست.

پل گوسار، سخنگوی جمهوری خواه آریزونا و یکی از کسانی که رئیس جمهور بایدن را سرزنش می کند، گفت: «برای روشن بودن، آنچه در روسیه اتفاق می افتد نگران کننده است، اما برای روسیه، اوکراین و اروپای شرقی یک مشکل است. در مورد کارنامه مشکل ساز داخلی خود با صحبت در مورد جنگ در خارج از کشور.

آقای گوسار در بولتن این هفته “ویرایش ویژه” نوشت: “اجازه دهید من نیز کاملاً واضح بگویم. هیچ سرباز آمریکایی نباید به سراسر جهان اعزام شود تا برای حفاظت روسیه بجنگد. مرز اوکراین. هیچ سرباز آمریکایی نباید در آنجا بمیرد و هیچ گلوله آمریکایی نباید در آنجا شلیک شود.

“بدون تعهد قانونی و اخلاقی”

برای منتقدان سیاست بایدن، اجماع در مورد سیاست خارجی توجیه چندانی برای اینکه چرا زندگی آمریکایی‌ها به طور بالقوه در اروپای شرقی به خطر می‌افتد، یا حتی چرا دولت وقت، پول و انرژی زیادی را برای اختلافات مرزی به طرف دیگر اختصاص می‌دهد، ارائه نمی‌کند. جهان بدون تأثیر مستقیم بر شهروندان ایالات متحده.

این بخش کلیدی از میراث سیاست خارجی رئیس جمهور سابق ترامپ در حزب جمهوری خواه است، جایی که شک و تردید در مورد درگیری های دور و رویکرد پرشور آمریکا به امور جهانی بسیار فراتر از جناح آزادیخواه حزب گسترش یافته است و اکنون به طور جدی بخشی از گفتگوهای جریان اصلی است.

اما یک بحث حقوقی نیز وجود دارد. اوکراین عضو ناتو نیست و به همین دلیل ایالات متحده و متحدانش در ائتلاف ترانس آتلانتیک ملزم به اقدام نیستند. خود آقای بایدن بارها گفته است که اگر روسیه به همسایه‌اش حمله کند، نیروهای آمریکایی در زمین دخالت نمی‌کنند.

اصلاح اوکراین نیز عجیب است، زیرا ما هیچ تعهد قانونی یا اخلاقی برای دفاع از اوکراین نداریم و همچنین تعهدات قراردادی در قبال اوکراین نداریم. مایکل مک کنا، معاون سابق این کشور گفت: «هیچ کس خطر منافع ایالات متحده در اوکراین را توضیح نداده است و هیچ کس توضیح نداده است که چرا باید جان یا مال آمریکایی ها در صورت تهاجم روسیه به یکی از استان های سابق این کشور به خطر بیفتد». مدیر دفتر قانونگذاری ترامپ در کاخ سفید، در ستون اخیر واشنگتن تایمز می نویسد.

«معلوم نیست چرا این مناقشه مرزی در گوشه اروپای شرقی سزاوار توجه ماست. او نوشت: روسیه تهدیدی مادی برای ایالات متحده نیست. تهدید واقعی و وجودی ما حزب کمونیست چین است. روسیه، و از این رو اوکراین، یک عارضه جانبی است.

در حزب جمهوری خواه، همه مسائل مربوط به اوکراین در پس زمینه استیضاح آقای ترامپ در ژانویه 2020 توسط مجلس نمایندگان و محاکمه و تبرئه بعدی سنا مطرح می شود. این یک تماس تلفنی رسوایی در ژوئیه 2019 بود که طی آن آقای ترامپ، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی را تحت فشار قرار داد تا درباره فساد در خانواده بایدن در اوکراین که منجر به استیضاح شد، تحقیق کند. علیرغم سؤالات طولانی مدت در مورد معاملات تجاری پسر رئیس جمهور هانتر در اوکراین، آقای زلنسکی هرگز تحقیقاتی در مورد فساد بایدن آغاز نکرده است.

خود زلنسکی در سال 2019 این موضوع را رد کرد که از سوی آقای ترامپ تحت فشار بوده است، اگرچه شهادت شاهدان عینی در جریان محاکمه استیضاح حاکی از آن بود که رهبر اوکراین می‌توانست در ازای آغاز تحقیقات درباره بایدن، انتظار دیدار بلندپایه از کاخ سفید را داشته باشد.

در عوض، آقای زلنسکی در آگوست گذشته برای دیدار با بایدن در کاخ سفید دیدار کرد.

آقای زلنسکی، البته، یک بازیگر کلیدی در بحران کنونی اوکراین و روسیه است. او به دلیل موضع عمدتاً طرفدار غرب، به ویژه تمایل او برای نزدیکتر کردن اوکراین به ناتو، عمیقاً مورد پسند کرملین نیست.

آقای زلنسکی در سال 2019، پنج سال پس از قیام مردمی که ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهور طرفدار روسیه را برکنار کرد و او را مجبور به فرار به روسیه کرد، انتخاب شد. روسیه از آن زمان شاهد کاهش نفوذ خود بر سیاست اوکراین بوده است و کارشناسان سیاست خارجی به طور کلی موافق هستند که بازپس گیری بخشی از این کنترل یکی از انگیزه های اصلی آقای پوتین برای تهدید به حمله است.

اما بدبینان می گویند که صرفاً جلوگیری از نفوذ روسیه بر جامعه و سیاست اوکراین بعید است که باعث مداخله آمریکا شود.

در عوض، انگیزه اصلی آمریکا جلوگیری از تهاجم روسیه است، زیرا تقریباً به طور قطع منجر به درگیری بسیار گسترده تری خواهد شد – جنگی که پیامدهای بالقوه فاجعه بار برای قاره اروپا و احتمالاً کل سیاره خواهد داشت.

راجان منون، مدیر راهبرد اصلی در اندیشکده اولویت های دفاعی، که طرفدار یک محدودیت بیشتر است، گفت: “هیچ منافع امنیتی عمده ای در اوکراین در خطر نیست، کشوری که از نظر جغرافیایی از ایالات متحده دور است و متحد ناتو نیست.” نقش نظامی آمریکا در خارج و دخالت کمتر.

آقای منون این هفته در تحلیلی نوشت: «ایالات متحده دلیل قانع‌کننده‌ای برای اجازه دادن به بحران اوکراین برای تسریع جنگ بین ایالات متحده و روسیه که می‌تواند به یک رویارویی هسته‌ای تبدیل شود، ندارد». “منافع ایالات متحده در جلوگیری از آتش سوزی در سراسر اروپا – که می تواند به اقتصاد ایالات متحده آسیب برساند – می تواند به درگیری بین روسیه و یکی از جناح های شرقی ناتو تبدیل شود و آسیب قابل توجهی به اوکراینی ها وارد کند – نیاز به دیپلماسی معقول برای جلوگیری از تهاجم دارد.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir