بایدن مبارزه برای دموکراسی را “چالش تعیین کننده” برای جهان خواند

[ad_1]

پرزیدنت بایدن از بیش از 100 رهبر جهان خواسته است تا از “اجلاس سران دموکراسی” خود در روز پنجشنبه رونمایی کنند تا در آنچه که او آن را “عقب نشینی به حقوق و دموکراسی” در مواجهه با اقتدارگرایی فزاینده در سراسر جهان توصیف می کند، کنار هم بایستند.

رئیس جمهور که به دنبال این است که نشست مجازی دو روزه را به نقطه کانونی ارتباطات جهانی دولت خود تبدیل کند، در میان نگرانی های فزاینده در مورد نفوذ دولت های غیردموکراتیک مانند چین کمونیست و روسیه مستبد، گفت: ما در نقطه عطفی در تاریخ خود هستیم. و ایران دینی.

در حالی که فهرست دقیق دعوت‌نامه‌ها به اجلاس انتقاداتی را به دنبال داشت – برخی از متحدان اصلی قطع شدند و برخی دیگر شامل شدند – آقای بایدن از این لحظه استفاده کرد و تلاش کرد رهبری ایالات متحده را برای تقویت دموکراسی جهانی و نشان دادن ارزش آن در جهانی در حال تغییر نشان دهد. اما از آنجایی که دیپلمات‌های ارشد روسیه و چین اخیراً گرد هم آمده‌اند تا کل پیش‌شرط اجلاس سران را زیر سؤال ببرند، جلسات تمام روز و گروه‌های کارشناسی بسیاری را به این فکر انداخته است که آیا همه گفتگوها جواب می‌دهند یا خیر.

او گفت: «این چالش تعیین کننده زمان ماست.

“ما رهبران بیش از 100 دولت را همراه با فعالان، اتحادیه های کارگری و سایر اعضای جامعه مدنی گرد هم می آوریم” نه برای این که ادعا کنیم یکی از دموکراسی های ما کامل است یا همه پاسخ ها را دارد، بلکه برای اینکه سلاح های خود را زمین بگذاریم و دوباره تاکید کنیم او گفت که تعهد مشترک به بهبود دموکراسی هایمان دارد.

آقای بایدن گفت که هدف این گردهمایی عظیم مجازی «به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و یادگیری از یکدیگر و تعهدات مشخص در مورد چگونگی تقویت دموکراسی‌های خود و دفع اقتدارگرایی، مبارزه با فساد، ترویج و حمایت از حقوق بشر است. از مردم در همه جا.”

او افزود: «عمل کردن، عمل کردن».

به نظر می رسد این پیام در میان رهبرانی که برای افتتاح اجلاس مجازی گرد هم آمده بودند طنین انداز شده است.

رهبران دیگر به نوبت اظهارات خود را در مورد وضعیت دموکراسی بیان کردند – که بسیاری از آنها از قبل ثبت شده بودند – اغلب منعکس کننده فشاری است که فناوری های نوظهور بر کشورهای خود اعمال می کنند. آنها همچنین از افزایش کمپین های اطلاعات نادرست با هدف و تضعیف نهادهای نمایندگی و انتخابات شکایت دارند.

مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک گفت: «مکالمه دموکراتیک در حال تغییر است. «فناوری‌های جدید و شرکت‌های بزرگ فناوری به‌طور فزاینده‌ای زمینه را برای گفت‌وگوهای دموکراتیک فراهم می‌کنند، گاهی اوقات با تأکید بیشتر بر دامنه تا آزادی بیان.

چنین نگرانی‌هایی گسترده است و تعدادی از گروه‌های طرفدار دموکراسی از این اجلاس به عنوان راه حلی برای تحلیل وضعیت اسفبار دموکراسی در جهان و در خود ایالات متحده استفاده می‌کنند.

موسسه بین المللی دموکراسی و کمک به انتخابات در گزارش سالانه خود اعلام کرد که تعداد کشورهایی که از عقب نشینی دموکراتیک متحمل شده اند «هیچگاه به اندازه دهه گذشته نبوده است و ایالات متحده به همراه هند و برزیل به فهرست اضافه شده اند». .

اما اجلاس پرزیدنت بایدن توجه برخی را به خود جلب کرد که می گویند دولت مخاطره آمیز است یک مشکل داخلی ایالات متحده را مطرح کند – مشکل شکاف سیاسی شرورانه ای که باعث دموکراسی آمریکا از درون می شود – در صحنه بین المللی.

آقای بایدن روز پنجشنبه به طور مشخص به روسیه یا چین اشاره نکرد، اگرچه قبل از صحبت در مورد تلاش‌ها برای بهبود دموکراسی در ایالات متحده از طریق فشار برای عدالت و برابری نژادی و جنسیتی، حقوق رای بیشتر برای آمریکایی‌ها و حقوق سازمانی برای کارگران آمریکایی، مدتی را تلف کرد.

او گفت: «اینجا در ایالات متحده، ما نیز مانند دیگران می دانیم که بازسازی دموکراسی و تقویت نهادهای دموکراتیک ما مستلزم تلاش مداوم است.

درخواست برای “تجدید” دموکراسی آمریکایی توسط برخی به عنوان تلاشی برای دامن زدن به غرور دموکرات ها در مورد گروه های مدافع ادعا می شود که دوره ریاست جمهوری سابق ترامپ نشان دهنده یک رکود بزرگ در دموکراسی آمریکایی است، کاهشی که بسیاری از چپ ها می گویند. با حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا توسط معترضان طرفدار ترامپ برجسته شد.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، در سخنان پایانی خود در اولین روز اجلاس، تاکید کرد که «ژانویه. 6 در وجدان جمعی ما در حال ظهور است.”

هریس گفت: «اینجا در ایالات متحده، ما می دانیم که دموکراسی ما از تهدیدات مصون نیست.» او گفت که «قوانین ضد رأی دهندگان تصویب شده توسط بسیاری از ایالت ها بخشی از یک تلاش عمدی برای حذف آمریکایی ها از مشارکت در دموکراسی ما است». .”

سیاست دعوت

برخی از رهبران خارجی که کشورهایشان دعوت نشده بودند، ابراز ناامیدی کردند. پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، این نشست را یک «رویداد سیاسی محلی» خواند که در آن کشورهایی که رهبرانشان روابط خوبی با ترامپ داشتند به آن دعوت نشده بودند.

با این حال، معیارهای فهرست فراخوان هر چیزی جز واضح بود. به عنوان مثال، پاکستان که عمران خان نخست وزیر آن روابط نزدیکی با آقای ترامپ برقرار کرده اما هنوز با آقای بایدن تلفنی صحبت نکرده است، دعوت شده است. اما سایرین، مانند قدیمی ترین دموکراسی آسیا، بنگلادش، سنگاپور، مجارستان و حتی ترکیه، متحد ناتو، شکست خورده اند.

کاخ سفید در مورد چرایی آن سکوت کرده است، در حالی که ناظران در مورد اینکه آیا دولت برخی از کشورها را در لیست قرار داده است تا آنها را متهم به گرایش به اقتدارگرایی در حالی که برخی دیگر را به دلایل استراتژیک شامل می شود، حدس می زنند.

برخی از تحلیلگران می گویند علیرغم اینکه فهرست میهمانان را به هم می زند، این اجلاس می تواند موفقیت چشمگیری باشد. تد پیکن، کارشناس ارشد غیر مقیم در موسسه بروکینگز، می‌گوید: «مثل هر شام خوبی که دعوت می‌شود، معمولاً کیفیت شب و حال و هوای چنین گردهمایی‌های آینده را تعیین می‌کند».

در مورد اجلاس سران دموکراسی، اگر سران کشورها یا دولت‌های 112 کشور (از جمله ایالات متحده) به این غذا تا حدودی به خاطر کاستی‌های آن (کیک متواضع)، به همراه وعده‌های ملموس اصلاح و همکاری (اصلی) به رسمیت شناخته شوند. البته) آقای پیکونه این هفته در وب سایت اندیشکده نوشت: “برای عادت کردن به آن ارزش تلاش را دارد.”

در همین حال، آقای بایدن این نشست را لحظه ای حساس برای رهبران همکارش خواند تا تلاش های خود را برای تقویت دموکراسی ها مضاعف کنند. جمع‌آوری ویدیو به این دلیل است که بارها این بحث مطرح شده است که ایالات متحده و متحدانش باید به جهان نشان دهند که دموکراسی‌ها ابزاری بسیار بهتر از خودکامگی‌ها برای جامعه هستند.

این یک اصل اساسی از دیدگاه سیاست خارجی آقای بایدن است، یکی از اصولی که او قول داده است از رویکرد «اول آمریکا» آقای ترامپ به بیرون نگرتر باشد. آقای بایدن در سخنرانی خود اعلام کرد که ابتکاری را آغاز کرده است تا 424 میلیون دلار برای برنامه هایی در سراسر جهان که از رسانه های مستقل، مبارزه با فساد و غیره حمایت می کنند، هزینه کند.

این تجمع همچنین واکنش های مورد انتظار مخالفان اصلی ایالات متحده و سایر کشورهایی را که دعوت نشده بودند، برانگیخت.

مقامات چینی کاخ سفید را متهم کرده اند که از نشست سران برای تشدید تنش های جنگ سرد با پکن استفاده می کند. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین این هفته به خبرنگاران گفت: امسال سی امین سالگرد پایان جنگ سرد است. میزبانی ایالات متحده در اجلاس سران دموکراسی اقدامی خطرناک برای احیای ذهنیت جنگ سرد است که جامعه بین المللی باید نسبت به آن هوشیار باشد.

پیش از این اجلاس، سفرای ایالات متحده از چین و روسیه مقاله مشترکی نوشتند که در آن دولت بایدن را به‌عنوان نشان‌دهنده «ذهنیت جنگ سرد» توصیف کردند که «برانگیختن تقابل ایدئولوژیک و گسست در جهان خواهد بود».

این اجلاس همچنین زمانی برگزار می‌شود که بایدن به دنبال تجمع گسترده نیروها در مرز اوکراین، ولادیمیر پوتین روس را برای عقب‌نشینی تحت فشار قرار می‌دهد و نگرانی‌های فزاینده‌ای را در واشنگتن و پایتخت‌های اروپایی مبنی بر تلاش روسیه برای حمله مجدد به اوکراین ایجاد می‌کند. آقای بایدن روز چهارشنبه گفت که در یک تماس ویدیویی به پوتین درباره «عواقب شدید» در صورت حمله روسیه هشدار داده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که در نشست روز پنج‌شنبه شرکت کرد و بعداً با آقای بایدن تلفنی گفت‌وگو کرد، در توییتر نوشت: «دموکراسی یک امر مسلم نیست، ما باید برای آن بجنگیم».

آندری دودا، نخست وزیر لهستان نیز در سخنرانی خود علیه روسیه سخن گفت و مسکو و حمایت آن از بلاروس را محکوم کرد. لهستان و متحدان غربی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس را متهم کرده اند که از مهاجران به عنوان پیاده برای بی ثبات کردن 27 کشور اتحادیه اروپا در تلافی تحریم ها علیه رژیم مستبد خود استفاده می کند.

• این مقاله تا حدی بر اساس گزارش های خدمات تلگراف است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themestürktelekom mobil ödeme bozdurmabuy stripe account