بایدن رسانه ها و پروژه Veritas را با حمله FBI متحد می کندپرزیدنت بایدن خود را متحد کننده می نامد، اما تعداد کمی می توانستند پیش بینی کنند که او تشکیلات رسانه ای چپ و نسخه مخفی دست راستی آن، پروژه Veritas را که کمتر مورد علاقه آن است، متحد خواهد کرد.

بسیاری از سازمان های برجسته روزنامه نگاری و آزادی بیان نگرانی های خود را در مورد حمله 6 نوامبر به خانه جیمز اوکیف، بنیانگذار پروژه Veritas به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد دفتر خاطرات ادعایی سرقت شده دختر اول اشلی بایدن ابراز کرده اند.

“[T]جین ای. کورتلی، استاد اخلاق و حقوق رسانه ای در دانشگاه مینه سوتا، در پستی در روز دوشنبه در گفتگو گفت: رسانه های جریان اصلی بینی جمعی خود را نگه می دارند و از پروژه Veritas در مبارزه آن حمایت می کنند. این یک مسئله اصولی است، بلکه حفظ خود نیز هست.»

آقای اوکیف دزدی دفترچه یادداشت را رد کرد و گفت که پس از ارائه آن در سپتامبر 2020 توسط «اطلاع‌رسانان» ناشناس از طریق وکلای خود، آن را به مجریان قانون تحویل داد. او گفت که پروژه Veritas نتوانست تأیید کند که دفترچه خاطرات متعلق به خانم بایدن است و آن را منتشر نکرد.

با این حال، آقای اوکیف گفت که ماموران به او دستبند زده و دو تلفن همراه او را در جریان یک عملیات قبل از سحر در خانه اش در شهرستان وستچستر نیویورک مصادره کردند.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، کمیته حمایت از روزنامه نگاران و بنیاد آزادی مطبوعات از او دفاع کردند. در 15 نوامبر، کمیته گزارشگران آزادی مطبوعات درخواستی را برای چاپ حکم بازرسی به دادگاه فدرال ارائه کرد.

بروس براون، مدیر اجرایی کمیته خبرنگاران گفت: «مردم و مطبوعات علاقه زیادی به دسترسی به این مطالب دارند، که باید اطلاعاتی در مورد توجیه دولت برای این تقاضا ارائه دهد.

همه از کمک و دلداری تجهیزات ژورنالیستی حزبی راضی نبودند. برایان هاوس، وکیل ارشد ACLU، قبل از اینکه از دادگاه بخواهد یک سرکار ویژه برای نظارت بر مواد ضبط شده تعیین کند، وارد گروه شد.

«پروژه وریتاس در تقلب شرم آور شرکت داشته است و ناظران منطقی ممکن است اصلاً فعالیت آنها را روزنامه نگاری ندانند. آقای هاوس در بیانیه ای گفت، با این حال، سابقه ایجاد شده در این مورد می تواند عواقب جدی برای آزادی مطبوعات داشته باشد. «مگر اینکه دولت دلیل موجهی برای این باور داشت که کارمندان پروژه Veritas مستقیماً در سرقت مجرمانه دفتر خاطرات دست داشته اند، نباید آنها را تحت بازرسی و توقیف تهاجمی قرار می داد.

به گفته آقای اوکیف، FBI همچنین تلفن‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی برخی از همکاران فعلی و سابق پروژه Veritas را به عنوان بخشی از تحقیقات هیئت منصفه بزرگ در مورد حمل و نقل بین ایالتی اموال مسروقه مصادره کرد. هیچ اتهامی مطرح نشده است.

در دستوری در 11 نوامبر، قاضی منطقه ای ایالات متحده آنالیسا تورس به وزارت دادگستری گفت که “بازیابی و بررسی” تلفن های آقای اوکیف را در انتظار جلسه استماع درخواست پروژه Veritas برای کاپیتان ویژه متوقف کند. عدالت با مخالفت روبرو شد.

یک دلیل: تا آنجا که به دولت بایدن مربوط می شود، پروژه وریتاس یک سازمان روزنامه نگاری واقعی نیست.

دیمین ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، در یک پرونده قضایی گفت: «به عنوان یک سؤال اولیه، شک قابل توجهی در مورد اینکه آیا اقدامات پروژه Veritas یا کارکنان آن به طور کلی می توانند حق دفاع از امتیاز روزنامه نگاری واجد شرایط را داشته باشند وجود دارد. جمعه. .

آقای ویلیامز گفت: “پروژه Veritas با روزنامه نگاری در هیچ تعریف سنتی یا پذیرفته شده ای از کلمه سروکار ندارد.” گزارش “آن” “تقریباً به طور کامل شامل افشای بدون رضایت، سوابق محرمانه ای است که از طریق غیرقانونی، غیراخلاقی و/یا/غیر صادقانه انجام شده است.”

وی افزود: یک تیم فیلتر که با مشورت یک وکیل برای [Project Veritas]، با استفاده از پروتکل های مشابهی که برای محافظت از امتیاز وکیل-موکل استفاده می شود، در موقعیت خوبی برای محافظت از چنین اطلاعاتی در برابر افشای توسط تیم تحقیق است.

وکیل پروژه Veritas Paul A. Cali روز دوشنبه پاسخ داد که استدلال “غیر روزنامه نگاری” از مورد استاد ویژه پشتیبانی می کند و سوگیری این بخش را آشکار می کند.

“[T]دولت پروژه Veritas را بر اساس مقالات خبری خصمانه و پست های وبلاگی پیش داوری کرده است، سایر رسانه های خبری را که واقعیت روزنامه نگاری Project Veritas را تایید می کنند نادیده گرفته است، و مواردی را که روزنامه نگاری Project Veritas در دادگاه به چالش کشیده شده است، نادیده گرفته است. آقای کالی گفت، انکار روزنامه نگاری پروژه Veritas توسط دولت نشان دهنده خصومت سطح بالای آن است.

در واقع، وزارت دادگستری ممکن است بیش از هر چیزی در تاریخ 11 ساله این سازمان با حمله خود برای گنجاندن Project Veritas در انجمن روزنامه نگاری انجام داده باشد.

وال استریت ژورنال روز پنجشنبه در سرمقاله ای درباره این حمله گفت: «ما موافق نیستیم و همه روش های آقای اوکیف را اجرا نمی کنیم، اما کاری که او انجام می دهد این است که اعلام می کند که واجد شرایط روزنامه نگاری است.

خانم کرتلی گفت که کارهای مخفیانه آقای اوکیف “شبیه چندانی به روزنامه نگاری سنتی ندارد”، اما “هرکسی که اطلاعاتی را جمع آوری و به مردم منتشر می کند، می تواند ادعا کند که “مطبوعات” هستند. ”

“به همین دلیل است که حمله FBI بر اعضای رسانه ها تأثیر گذاشت. او گفت: «آنها می ترسند که نفر بعدی باشند.

او به یک سابقه دادگاه عالی در سال 2001 اشاره می‌کند که «سازمان‌های رسانه‌ای می‌توانند اطلاعات مهمی را که به‌طور غیرقانونی از شخص ثالث به‌دست‌آمده‌اند افشا کنند، تا زمانی که خود سازمان درگیر آن نباشد».

«اگر پروژه Veritas مجرم شناخته شود، هر روزنامه نگاری که اطلاعات افشا شده یا «دزدیده شده» را در سراسر مرزهای ملی منتقل می کند، می تواند به نقض قانون متهم شود. خانم کرتلی گفت، امروز که بسیاری از اسناد به صورت الکترونیکی منتقل می شوند، مشخص نیست که این به چه معناست. یا، اگر دولت «مطبوعات» را بر اساس دیدگاه‌های سیاسی یا اخلاقیات خود تعریف کند، هیچ سازمان خبری در برابر حملات دولت‌های آینده مصون نخواهد بود.»

دیگران استدلال می کنند که پروژه Veritas در مورد فعالیت گرایی است، نه روزنامه نگاری. آسوشیتدپرس در مقاله ای در 9 نوامبر پروژه Veritas را به عنوان یک “گروه فعال” توصیف کرد. [U.K.] گاردین موضوع روز جمعه را «گروهی از فعالان جناح راست» خواند.

ترور تیم، مدیر اجرایی بنیاد آزادی مطبوعات، و مدیر حمایت از این گروه، پارکر هیگینز، گفتند که آیا پروژه Veritas باید به عنوان یک سازمان روزنامه نگاری با حسن نیت طبقه بندی شود، به پرونده دفترچه خاطرات بی ربط است.

آنها در بیانیه ای در 17 نوامبر گفتند: “اینکه ما – یا هرکسی در این زمینه – اوکیف و پروژه وریتاس را روزنامه نگاران” بدانیم بی ربط است.” “اگر در این مورد خاص آنها با اقدامات روزنامه نگاری سروکار داشته اند – آنها اطلاعاتی را از یک منبع دریافت می کنند و در حال تحقیق هستند که آیا باید آن را منتشر کنند یا خیر – این پرونده می تواند عواقب جدی برای آزادی مطبوعات داشته باشد.

کاترین جاکوبسون، هماهنگ‌کننده برنامه کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران ایالات متحده و کانادا، گفت که دولت باید “پیش از جستجوی خانه‌هایشان برای اطلاعات در مورد منبع منبع” “ارتباط واضحی بین اعضای پروژه Veritas و فعالیت‌های مجرمانه ادعایی برقرار کند.”

خانم جاکوبسن در بیانیه‌ای در 15 نوامبر گفت: «در حالی که ما برخی از تاکتیک‌های مورد استفاده توسط Project Veritas را تایید نمی‌کنیم، حملات اخیر FBI به مؤسس سازمان و همکارانش نشان‌دهنده فشار بیش از حد نگران‌کننده‌ای از سوی مجری قانون است».

خطر کمی وجود دارد که لحظه کومبایا ادامه یابد. روزنامه‌نگاران از جمله کسانی بودند که حکم دادگاه ایالتی هفته گذشته را محکوم کردند و شکایت نیویورک تایمز را برای لغو ممنوعیت موقت انتشار مطالب مرتبط با دعوای خود با پروژه Veritas رد کردند.

آقای کالی گفت که به پروژه Veritas گفته شده است که دفترچه خاطرات در محلی که دختر رئیس جمهور در آنجا اقامت داشت به همراه چندین وسیله شخصی دیگر در فلوریدا پیدا شده است.

پس از ناکامی در تأیید اعتبار دفترچه خاطرات، پروژه Veritas آن را به وکیل خانم بایدن پیشنهاد داد و او از پذیرش آن امتناع کرد. آقای کالی گفت که این گروه آن را به مجریان قانون ایالت فلوریدا تحویل داده است.

گزیده هایی از یک نسخه راستگرای غیر مرتبط قبل از انتخابات چاپ شد.

این حمله در حالی صورت می گیرد که دولت بایدن به دنبال این است که خود را به عنوان مدافع آزادی مطبوعات معرفی کند.

در ماه مه، آقای بایدن مصادره سوابق تلفنی و ایمیل‌های روزنامه‌نگاران، همانطور که در دولت‌های ترامپ و اوباما انجام می‌شد، «اشتباه» خواند. وزارت دادگستری در ماه مه اعلام کرد که دیگر از خبرنگاران در تحقیقات درز نشت منابع جستجو نخواهد کرد.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر