باب دول، سناتور سابق کانزاس، رهبر جمهوری خواهان سنا و نامزد ریاست جمهوری آمریکا در سن 98 سالگی درگذشت.

[ad_1]

خانواده وی روز یکشنبه گفتند باب دول، قهرمان نظامی که رهبر جمهوری خواهان در سنا و نامزد حزبش برای ریاست جمهوری ایالات متحده شد، در سن 98 سالگی درگذشت.

آقای دول که در ماه فوریه اعلام کرد با سرطان ریه مرحله 4 مبارزه می کند، مدتی است که بیمار بوده است. با این حال، با توجه به جراحات شدیدی که در یک تپه شمالی ایتالیا در آوریل 1945 دریافت کرد، طول عمر و حرفه کامل او تقریباً معجزه آسا بود.

سابقه او به عنوان یک جانباز سالهای پایانی او را رقم زد. آقای دول سخنگوی و شخصیت “بزرگترین نسل” شد و در یادبود جنگ جهانی دوم به صدها جانباز بی شماری سلام کرد.

تیم هولبرت، مدیر اجرایی مرکز کهنه سربازان آمریکا، گفت: “من فکر می کنم بیشتر از همه او فقط می خواست به آنها احساس خاصی بدهد.” “این خاطره ماندگار من از باب دول خواهد بود: او شنبه آنجا نشسته بود، نه با دوربین ها یا رسانه های اطراف، فقط او روز شنبه در واشنگتن آنجا بود و به کهنه سربازان تبریک می گفت، همه آنها هنگام پیاده شدن از اتوبوس. ”

همکاران آقای دول، بدون هر گونه رفتار سیاسی، از مرگ وی ابراز تأسف کردند و با انتشار این خبر از زندگی او قدردانی کردند. کاخ سفید گفت، پرزیدنت بایدن و جیل بایدن، بانوی اول، با الیزابت دول، همسر آقای دول تلفنی گفتگو کردند.

آقای بایدن در بیانیه ای گفت: «باب دول مردی بود که آمریکایی ها او را تحسین می کنند. «او یک حس بی‌گمان از صداقت و درستکاری داشت. خداوند او را رحمت کند و ملت ما همیشه از میراث نجابت، عزت، حسن نیت و میهن پرستی او استفاده کند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که آقای دول با افتخار به کانزاس خدمت کرد و خاطرنشان کرد که “حزب جمهوری خواه از خدمات او قوی تر شده است.”

ترامپ گفت: «ملت ما برای مرگ او سوگوار است و دعای ما با الیزابت و خانواده فوق‌العاده‌اش است.

رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش از آقای دول به عنوان مردی یاد کرد که نماینده “بهترین ارزش های آمریکا” است و دوستی او به نفع کل خانواده بوش، از جمله پدر رئیس جمهور وی، جورج دبلیو بوش فقید است.

آقای بوش گفت: “من همیشه تبریک باب به پدر فقیدم در کاپیتول را به خاطر می آورم، و اکنون ما، بوش، به باب تبریک می گوییم و اصولاً از او برای زندگی اش تشکر می کنیم.”

شبکه پرواز Honor که سفرهایی را برای جانبازان همه جنگ ها برای آمدن به پایتخت سازماندهی و تامین مالی می کند، با آقای دول همکاری دیرینه ای دارد. رهبران او گفتند که حضور و تصویر او تکرار نخواهد شد.

دیوید نیکولز، رئیس پرواز آنر گفت: «اگر او نبود، ما اینجا نبودیم. «افراد زیادی در به دست آوردن چیزهایی مانند Honor Flight دخیل بودند، و حتی خود بنای یادبود بدون فداکاری او وجود نداشت. او مرد اصلی بود.»

آقای دول کارکنان Honor Flight و مشاوران پزشکی را که از او می‌خواستند استقبال از کهنه‌سربازان را کاهش دهد، چشم پوشی کرد. او اصرار داشت که بماند تا آخرین اتوبوس روز برسد.

آقای نیکولز گفت: «او با پسران نیروی دریایی شوخی می‌کرد و به آن‌ها می‌گفت: «اوه، بچه‌ها این کار را کردید» و آن‌ها این کار را دوست داشتند. “باب دول اگر می توانست تمام روز و هر روز آنجا بود، بدون توجه به آب و هوا یا آنچه کسی می خواست به او بگوید.

موزه ملی جنگ جهانی دوم در نیواورلئان نیز اعلام کرد که تأسیس آن بدون حمایت قاطع آقای دول و دیگر کهنه سربازان سنا: دانیل اینو، دموکرات هاوایی، و تد استیونز، جمهوری خواه از آلاسکا، بعید است.

در سال 2005، موزه بالاترین جایزه خود، جایزه روح آمریکایی را به آقای دول اهدا کرد و مدال نقره خود را برای خدمات آقای دول در مراسم بال پیروزی در سال 2013 اهدا کرد.

گوردون اچ. نیک مولر، رئیس و مدیر اجرایی افتخاری موزه ملی جنگ جهانی دوم گفت: «باب دول نمونه ای از روحیه آمریکایی است. او نیاز به یک موزه ملی را برای حفظ یاد و خاطره جانبازانی که در طول جنگ جهانی دوم برای آزادی جنگیدند و جان باختند و در مقابل رژیم‌های فاشیستی که دموکراسی را در داخل و خارج از کشور تهدید می‌کردند، درک کرد.

قبل از پیشروی در آلمان در نزدیکی پایان جنگ جهانی دوم، آقای دول یک جیهاوکر مادام العمر شد. او در دانشگاه کانزاس توسط مربی افسانه ای بسکتبال فوگ آلن استخدام شد.

آقای دول مدرک لیسانس و حقوق خود را پس از جنگ از دانشگاه Washburn دریافت کرد، اما موسسه سیاست Dole در محوطه دانشگاه در لورنس، کانزاس است.

زمانی که در لورنس بود، آقای دول قبل از ثبت نام در ارتش در سال 1942 و در نهایت به لشکر 10 کوهستانی فراخوانده شد، چندین ورزش انجام داد. او از جمله یگان هایی بود که در مقابل مقاومت سنگین، در حالی که متفقین به آلمان نازی نزدیک می شدند، در ستون فقرات ایتالیا پیشروی می کردند.

در آوریل 1945، یک ماه قبل از پایان جنگ در اروپا، واحد آقای Dole در Castel d’Aiano در جنوب غربی بولونیا قرار داشت. آقای دول در حال حرکت در میدان شلیک مسلسل آلمانی، یک اپراتور رادیویی را به سوراخ روباه کشید و چند ثانیه بعد احساس کرد که گلوله هایی در پشت و شانه راستش پاره می شود. شدت جراحاتش به حدی بود که همرزمانش شانس کمی برای زنده ماندن به او می دادند.

در عوض، آنها تا آنجا که ممکن بود به او مورفین دادند، ¨M¨ روی پیشانی او با خون خودش مالیدند تا نشان دهند که دوز دیگر او را می کشد و او را به پزشکان واگذار کردند. آقای دول در این حالت فلج، دردناک و سرگیجه ساعت ها در میدان جنگ دراز کشید تا اینکه تخلیه شود.

بهبودی او سال ها و هفت عمل جراحی به طول انجامید و دیگر هرگز نمی تواند بند کفش هایش را ببندد. او شناخته شده است که تا پایان عمر خود یک خودکار در دست راست خود نگه داشته است تا این سمت از بدن خود را تثبیت کند.

با این حال، آقای دول افسرده با دو قلب بنفش و یک ستاره برنز با علامت “V” برای مهارت نظامی، اراده را برای حرکت به جلو ترغیب کرد، نوشتن با دست چپ خود را آموخت و کار موفق خود را در یک دفتر انتخابی آغاز کرد.

آقای دول که اولین بار در سال 1961 به مجلس نمایندگان کانزاس انتخاب شد، در سال 1969 به سنا رفت. او تا سال 1996 در این سمت بود.

داگلاس برینکلی، نویسنده و مورخ آمریکایی در دانشگاه رایس، می‌گوید: «او واقعاً دهه‌ها رهبر حزب جمهوری‌خواه در ایالات متحده بود، تقریباً از زمانی که نیکسون مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت، و نوعی جمهوری‌خواهی بی‌معنا بود». او به عنوان یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم، نماینده سربازان آمریکا بود و این اعتماد زیادی به سیاست داشت.

در واقع، وضعیت کهنه سربازی او یکی از عواملی بود که باعث شد رئیس جمهور فورد در سال 1976 آقای دول را به عنوان نامزد خود انتخاب کند. بلیت جمهوری خواهان در نوامبر امسال به جیمی کارتر دموکرات گم شد.

آقای برینکلی گفت، با این وجود، برخی از تجربیات نظامی برای سیاستمداری که به دنبال کاخ سفید از دوایت دی. آیزنهاور بود تا پیروزی بیل کلینتون در سال 1992 ضروری بود.

آقای برینکلی گفت: «و درست مانند آیک، آقای دول یک کانزان و محافظه‌کار مالی بود، اما یک انزواطلب نبود.

سابقه نظامی متمایز آقای دول نتوانست او را از خط پایان اولیه عبور دهد، زیرا او مکرراً تلاش می کرد جمهوری خواهان را برای ریاست جمهوری نامزد کند. او در سال 1996 پرچمدار حزب شد، اما در انتخاب مجدد آقای کلینتون شکست خورد.

در ماه‌های منتهی به شکست نهایی، آقای دول از رهبری جمهوری‌خواهان در سنا استعفا داد. او به زندگی شخصی خود بازگشت و در سالهای پایانی زندگی اش مملو از افتخارات شد.

در سال 1997 به آقای دول مدال آزادی ریاست جمهوری برای خدمات عمومی اعطا شد. او به آقای کلینتون پیوست تا ریاست صندوق بورسیه برای قربانیان حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 را بر عهده بگیرد و در سال 2018 توسط کنگره مدال طلا دریافت کرد.

در اکتبر 2015، در سن 92 سالگی، آقای دول به همراه همسرش الیزابت برای بازدید از میدان‌های جنگ وحشی ایتالیا بازگشت.

خانم دول، سناتور کارولینای شمالی از سال 2003 تا 2009، در سال 1975 با آقای دول ازدواج کرد. آقای دول از سال 1948 تا زمان طلاق آنها در سال 1972 با فیلیس هولدن ازدواج کرد.

آقای برینکلی گفت: «باب دول در تمام عمرش مرتبط بوده است. «او مظهر جمهوری‌خواهی غرب میانه در تاریخ آمریکا بود.

آقای دول از همسرش الیزابت و دخترش از ازدواج اولش، رابین، زنده ماند.

• رایان لاولیس در این گزارش مشارکت داشت.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themestürktelekom mobil ödeme bozdurmabuy stripe account