ایالات متحده و ناتو درخواست های گسترده روسیه را رد می کنند، اما “مسیر دیپلماتیک” را باز نگه می دارند.

[ad_1]

دولت بایدن و ائتلاف ناتو روز چهارشنبه رسماً تقاضای فزاینده آمریکا و اروپا برای توقف توسعه ناتو به سمت شرق را رد کردند، اما همچنین تأکید کردند که یک “مسیر دیپلماتیک جدی” برای کاهش تنش‌ها به دلیل تهدید حمله نظامی روسیه به اوکراین باز است. .

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در یکی دیگر از روزهای پرتگاهی پیرامون افزایش نیروهای مسکو در مرز اوکراین، گفت که هیچ گونه امتیازی در قبال خواسته‌های روسیه داده نشده است، و تاکید کرد که «هیچ تغییری» در «اصول اصلی» مانند سیاست درهای باز ناتو برای شرق نوظهور ایجاد نخواهد شد. دموکراسی های اروپایی

این پیام از طریق نامه ای که جان سالیوان سفیر ایالات متحده روز چهارشنبه به وزارت خارجه روسیه در مسکو تحویل داد، منتقل شد، جایی که دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواستار بازنویسی وضعیت امنیتی در شرق اروپا و آنچه به گفته وی اقدامات تهاجمی ناتو به سمت مرز روسیه است، شده است. ناتو پیش نویس نامه همراهی را نیز در رد درخواست های گسترده مسکو تهیه کرد.

در حالی که باید دید آیا روسیه تهاجم نظامی به اوکراین را آغاز خواهد کرد، نشانه هایی وجود دارد که مسکو متعهد به تشدید بیشتر تنش ها در پاسخ به مقاومت فزاینده واشنگتن است.

ساعاتی قبل از انتشار اخباری مبنی بر رد نامه آمریکا به آقای. با درخواست پوتین در روز چهارشنبه، کرملین، رئیس جمهور بایدن را به دلیل تهدید یک روز قبل به اعمال تحریم مستقیم علیه رئیس جمهور روسیه در صورت حمله روسیه به اوکراین، متهم کرد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت که این اقدام به آقای ترامپ آسیبی نمی رساند. پوتین، اما می‌تواند بحران اوکراین را تشدید کند و اظهار داشت که شخصی‌سازی تحریم‌ها “از نظر سیاسی مخرب” خواهد بود.

دولت بایدن به صراحت درباره اقداماتی که کرملین با اقدام نظامی علیه اوکراین، جمهوری شوروی سابق و دموکراسی در حال مبارزه که امید به نزدیک شدن به ناتو و غرب، زنگ خطر را در کرملین به صدا درآورده است، انجام خواهد داد، چه اقدامی انجام خواهد داد. .

در حالی که ایالات متحده و اتحادیه اروپا مکرراً مسکو را به عنوان پاسخی به تهاجم احتمالی تهدید به تحریم‌های وحشیانه و انزوای اقتصادی کرده‌اند، باید دید قدرت‌های اروپایی و اعضای اصلی ناتو مانند آلمان که بازارهای انرژی آن به واردات گاز روسیه وابسته هستند تا کجا. حاضر به رفتن هستند

آقای. بایدن 8500 سرباز آمریکایی را برای استقرار سریع احتمالی در اروپای شرقی در حالت آماده باش قرار داده است. «اگر [Putin] قرار بود حمله کنند، “آقا. بایدن روز سه شنبه به خبرنگاران گفت. نه تنها از نظر عواقب اقتصادی و پیامدهای سیاسی، بلکه پیامدهای عظیمی در سراسر جهان خواهد داشت.»

دولت بایدن در اوایل این هفته تهدید کرد که از یک کنترل صادرات جدید برای محروم کردن صنایع روسیه از فناوری‌های کلیدی، از جمله هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی استفاده خواهد کرد. اگر به طور گسترده‌تر اعمال شود، این حرکت می‌تواند برای محدود کردن دسترسی ساکنان روسیه به تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و کنسول‌های بازی ویدیویی نیز گسترش یابد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، واشنگتن را به تشدید تهدیدات تحریمی متهم کرده است، زیرا آمریکا و متحدانش در حالت “جنون نظامی” هستند. این دیپلمات کهنه کار روسی همچنین گفت که کرملین می تواند با هر مجازاتی که غرب بخواهد اعمال کند، مقابله کند و تاکید کرد که دولت پوتین “آماده هر تحولی است.”

آقای. در همین حال، بلینکن، روز چهارشنبه، تا حد زیادی مدعی شد که پاسخ مکتوب ایالات متحده به درخواست‌های روسیه، «یک مسیر دیپلماتیک جدی رو به جلو، در صورتی که روسیه آن را انتخاب کند» را با هدف ایجاد یک راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز ترسیم می‌کند.

سندی که ما تحویل داده‌ایم شامل نگرانی‌های ایالات متحده و متحدان و شرکای ما در مورد اقدامات روسیه است که امنیت را تضعیف می‌کند، ارزیابی اصولی و عمل‌گرایانه نگرانی‌هایی که روسیه مطرح کرده است، و پیشنهادات خودمان برای مناطقی که ممکن است بتوانیم وزیر امور خارجه گفت: زمینه مشترک پیدا کنید. او گفت: «ما روشن می‌کنیم که اصول اساسی وجود دارد که متعهد به حمایت و دفاع از آن‌ها هستیم – از جمله حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و حق دولت‌ها برای انتخاب ترتیبات امنیتی و اتحادشان.

در همان زمان آقای بلینکن گفت این نامه “به امکان اقدامات شفافیت متقابل در مورد وضعیت نیرو در اوکراین و همچنین اقداماتی برای افزایش اعتماد در مورد تمرینات و مانورهای نظامی در اروپا پرداخته است.”

وی افزود که ممکن است «پیشرفت بالقوه» در مذاکرات با روسیه درباره «کنترل تسلیحات مربوط به موشک‌ها در اروپا» و تمایل دولت بایدن برای «توافق بعدی» به اصطلاح استارت جدید یا معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک وجود داشته باشد. مسکو و واشنگتن پیش از این توافق کرده بودند که استارت را به مدت پنج سال تمدید کنند، زیرا دولت ترامپ نتوانست پیشرفتی در مذاکرات پیش از انقضای پیمان در سال گذشته داشته باشد.

مقامات گفتند که نامه ایالات متحده بازتاب سند جداگانه ای است که ناتو برای روس ها ارسال کرده است، از جمله پتانسیل مذاکرات در مورد استقرار موشک های تهاجمی و تمرین های نظامی در شرق اروپا و همچنین توافقنامه های کنترل تسلیحات گسترده – تا زمانی که روسیه 100000 سرباز و سنگین خود را خارج کند. تسلیحات در نزدیکی مرز اوکراین جمع شده است.

روز چهارشنبه مشخص نیست روسیه چگونه پاسخ خواهد داد. کرملین پیش از این هشدار داده بود که اگر آمریکا و متحدانش خواسته های آن را رد کنند، به سرعت “اقدامات تلافی جویانه” اتخاذ خواهد کرد.

آقای. لاوروف روز چهارشنبه به قانونگذاران روسی گفت که او و سایر مقامات ارشد به او مشاوره خواهند داد. پوتین در گام های بعدی پس از دریافت پاسخ آمریکا. اگر غرب به مسیر تهاجمی خود ادامه دهد، مسکو اقدامات تلافی جویانه لازم را انجام خواهد داد. لاوروف گفت و هشدار داد که صبر مسکو به پایان رسیده است. وی گفت: ما اجازه نخواهیم داد پیشنهادات ما در بحث های بی پایان غرق شود.

آقای. بلینکن که هفته گذشته دور پرتنشی از مذاکرات با وزیر امور خارجه روسیه در ژنو داشت، گفت که انتظار دارد با او صحبت کند. لاوروف دوباره در روزهای آینده برای دریافت واکنش روسیه. وی افزود که این به رئیس جمهور پوتین بستگی دارد که روسیه چگونه پاسخ دهد.

متیو اشمیت، استاد امنیت ملی و علوم سیاسی در دانشگاه نیوهیون، هشدار می دهد که این خطر جدی وجود دارد که رویکرد دولت بایدن نتیجه معکوس داشته باشد.

خطر نامه ارسالی توسط وزیر امور خارجه بلینکن این است که اگر پوتین راه حلی در نامه نمی بیند، ممکن است احساس کند تنها گزینه خود رفتن به اوکراین است. اشمیت در اظهاراتی که روز چهارشنبه برای خبرنگاران منتشر شد، گفت. “آقای. بیانیه‌های عمومی بلینکن نشان می‌دهد که هیچ چیزی در نامه وجود ندارد که روسیه آن را راهی برای خروج از بحران ببیند.»

کرملین بارها برنامه‌هایش برای حمله به اوکراین را رد کرده است، اما آمریکا و ناتو نگران هستند روسیه نیروهایش را در نزدیکی اوکراین جمع کند و یک سری مانورهای نظامی گسترده را انجام دهد.

به عنوان بخشی از این رزمایش، واحدهای پیاده نظام موتوری و توپخانه در جنوب غربی روسیه شلیک گلوله های واقعی را تمرین کردند، هواپیماهای جنگی در کالینینگراد در دریای بالتیک بمباران انجام دادند، ده ها کشتی جنگی برای تمرینات آموزشی در دریای سیاه و قطب شمال حرکت کردند، و جت های جنگنده روسی و چتربازان برای بازی های جنگی مشترک وارد بلاروس شدند.

• جف مورداک در این مقاله مشارکت داشت که تا حدی بر اساس گزارش های خدمات سیمی است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir