اپل در مقابل سامسونگ: چه کسی تلفن بهتری تولید می کند؟

مشخص است چه کسی بیشترین تلفن را می فروشد ، اما چه کسی بهترین تلفن ها را می سازد؟ از عملکرد و طراحی گرفته تا اکوسیستم و امنیت ، جرات داریم این دو شرکت و محصولاتشان را با هم مقایسه کنیم. اعداد دروغ نیستند.

 1. https://cavoshkala.ir/best-car-bluetooth-dongle
 2. https://cavoshkala.ir/best-coverage-foundation

1. رتبه بندی SHARP *
ما در مورد SHARP سر و صدا می کنیم زیرا اگر می خواهید کلاه ایمنی تصادفی بخرید ، ممکن است عرشه را به نفع خود قرار دهید و یکی را بخرید که در یک حادثه کار خوبی انجام دهد. یک کلاه ایمنی بخرید که توسط SHARP آزمایش شده و نمره چهار یا ترجیحاً پنج ستاره را کسب کرده باشد و این یک احتمال خوب برای سالم نگه داشتن جمجمه شما در یک حادثه است.

 1. https://cavoshkala.ir/best-wireless-headphone
 2. https://cavoshkala.ir/best-iranian-sulfate-free-shampoo

حمل و نقل واحد جهانی تلفن های هوشمند (هزاران نفر) در Q4 2020

گارتنر
من کاملاً مطمئن نیستم که سود قابل توجه اپل در اینجا چیست. با این وجود ، آیفون 12 به عنوان اولین دستگاه 5G خود برای شرکت یک پیروزی بزرگ بود و قیمت آن در مقایسه با مدل قبلی در ابتدای ورود به بازار ، پایین تر بود. ما همچنین باید مدل های دیگر – آیفون SE ، آیفون XR و آیفون 11 را نیز در نظر بگیریم که پس از عرضه آیفون 12 به فروش خوبی در قیمت های کاهش یافته ادامه دادند. در مقابل ، سامسونگ در اواخر سال تعدیل قیمت مقایسه ای با خط خود انجام نداد و تا همین اواخر 5G در خط خود نداشت.

خوب ، بنابراین مشخص است که چه کسی بیشترین تلفن را می فروشد ، اما چه کسی بهترین تلفن ها را می سازد؟

هر بار که کسی در اینجا در ZDNet – یا یک سایت رسانه ای در صنعت – مطلبی مثبت یا منفی درباره هر دو فروشنده اصلی تلفن های هوشمند می نویسد ، بحث های معمول طرفداران در بخش های انجمن ها و نظرات آغاز می شود. البته ، آنچه “بهتر” است می تواند یک ملاحظه کاملا شخصی باشد. چه چیزی برای من بهتر است ، بسته به مورد استفاده و بسیاری از موارد دیگر ، لزوما برای شما بهتر نیست. اما آنچه می توانیم انجام دهیم اندازه گیری با شاخص های اصلی عملکرد یا KPI است.

بنابراین ، کدام شرکت تلفن بهتری تولید می کند؟
کاری که من انجام داده ام ، همراه با همکارم در جیسون اسکوارد ، جیسون سیپریانی و چندین نویسنده دیگر از ZDNet ، این است که سعی کنم این مقایسه را تا 10 KPI پایین بیاورم و دو شرکت را بر اساس عملکرد آنها در آن شاخص های عملکردی در یک مقیاس 10 امتیازی ، امتیاز دهم.

یک نمره عالی برای هر شاخص 10 امتیاز است ، با نمره کل 100 (که هیچ کدام نمره نگرفته اند). برای زمینه های اضافی ، ما همچنین گوگل را به دست آوردیم

اپل: 7 | سامسونگ: 7 (کراوات)

ما می توانیم در طول این مدت در مورد این بحث کنیم زیرا این یک موضوع بسیار ذهنی است. من و Cipriani iOS را ترجیح می دهیم. از نظر عینی ، سامسونگ با One UI 3.0 پیشرفت های چشمگیری داشته است. با این حال ، اگر توسعه هر دو سیستم عامل تلفن همراه را طی چندین سال گذشته ردیابی کنیم ، کاملاً احساس می شود Android و iOS از دیدگاه تجربه کاربر به سیستم عامل های بسیار مشابهی تبدیل شده اند.

به همین دلیل ، ما آنها را حتی از نظر UX رتبه بندی نامناسبی قرار دادیم: 7 – زیرا ، گرچه هر دو تجربه کاربری بسیار خوبی هستند ، اما من فکر می کنم آنها همچنین می توانند از پیشرفت های چشمگیری در چندین زمینه استفاده کنند. هر دو در دندان طولانی می شوند. iOS تجربه کاربری خوبی است ، اما بسیاری از مناطق به طراحی مجدد یا بهینه سازی نیاز دارند. سامسونگ با گرفتن اندروید خام و بهبود آن با موارد ارزش افزوده بسیار عالی عمل می کند. همانطور که در Pixel با پیشرفت های پلتفرم Google پیاده سازی شده ، اندروید خالص دارای 6 می باشد.

بله ، طراحی دوباره یک اولویت شخصی است. جیسون سیپریانی برای بزرگ شدن سامسونگ با خط S21 / Note20 اهمیتی ندارد. اگر تلفن کوچکتر در صفحات سامسونگ می خواهید ، این شرکت برخی از ویژگی ها را از دستگاه های بزرگتر حذف کرد. از طرف دیگر ، اپل چهار مدل مختلف آیفون 12 را به بازار عرضه کرد که همه آنها از ویژگی های اساسی یکسانی برخوردار هستند ، به جز سنسور بزرگتر در سنسور دوربین اصلی 12 Pro و IBIS که در iPhone 12 Pro Max تثبیت شده است.

با این وجود ، هر دو اپل و سامسونگ از بهترین طراحی محصولات در کل صنعت برخوردار هستند ، بنابراین هر دو نمره بسیار بالایی می گیرند – هر دو در این زمینه در رتبه 9 قرار دارند. از نظر تاریخی ، می توانم بگویم که هر دو این شرکت ها از نظر دوام محصول امتیاز نسبتاً کمی دارند – به همین دلیل مدت زیادی است که این موارد را در OtterBoxes نگهداری می کنم. اما ، در سال های اخیر ، اپل و سامسونگ تلفن های خود را به درجه IP67 و IP68 ارتقا داده اند تا مقاومت در برابر کشش شیشه را ضد آب و بسیار بهبود بخشد ، بنابراین من می گویم که محصولات آنها با دوام تر هستند. با این حال ، من هنوز از موارد استفاده می کنم تا اینکه کسی به من ثابت کند که تخریب پذیر نیستند.

 1. http://sobhoneshat.ir
 2. http://sobhosalam.ir

نمی توان انکار کرد: A14 Bionic اپل با عملکرد کلی تراشه و معیارهایی که در پایان سال گذشته با استفاده از Qualcomm 865+ در S20 انجام شد ، بسیار جلوتر از سامسونگ است. آن را در هر منطقه قابل تصور که کمی قابل ارزیابی بود ، به دردسر انداخت.

با این حال ، در حال حاضر ، برای دستگاه های S21 در بازار آمریکای شمالی ، سامسونگ از کوالکام اسنپدراگون 888 SoC استفاده می کند که در برخی از مناطق معیار خام سریعتر از A14 مانند پهنای باند حافظه است. همچنین 5G را بر روی قالب ادغام می کند. در مقابل ، A14 Bionic با تراشه مودم X55 قدیمی تر ساخته شده توسط کوالکام جفت می شود و باید خطوط ارتباطی داده خود را از طریق اتصالات برقرار کند. اپل یک سال از سامسونگ در یکپارچه سازی سیستم های 5G عقب است. دور از دسترس نیست

 1. http://sobhtazohr.ir
 2. http://telapar.ir

از نظر عملکرد هسته پردازنده ، اسنپدراگون 888 یک هسته هشت هسته ای است (8) ، در حالی که A14 Bionic یک هسته شش هسته ای است (6). هر دوی آنها هسته هایی دارند که با سرعت مشابه ، حداکثر حدود 3 گیگاهرتز کلاک می شوند. A14 Bionic حافظه پنهان Tier 3 بیشتری ، 8 مگابایت در برابر 4 مگابایت اسنپدراگون دارد. اما باید بخاطر داشته باشیم که A14 Bionic همچنین 16 هسته یادگیری ماشین ویژه برای انجام عکاسی پیشرفته محاسباتی و بینایی رایانه دارد و همچنین دارای چهار هسته گرافیکی قدرتمند است.

اپل تراشه های خود را برای پلتفرم خود بسیار بهینه می کند. اپل به بازار آزاد راه پیدا نمی کند و طرح هایی را از سایر فروشندگان نیمه هادی مانند سامسونگ تهیه می کند.

 1. http://lilyaaco.ir
 2. http://accooya.ir

جایی که سامسونگ در حال حاضر پیشتاز است در نمایشگرها است زیرا اینجا جایی است که آنها تصمیم گرفته اند تلاش های زیادی برای تحقیق و توسعه خود انجام دهند و دومین تجارت بزرگ تولید صفحه نمایش در جهان را حفظ می کند. گوشی های پرچمدار این شرکت از نوع AMOLED با فرکانس 120 هرتز با تازه سازی تطبیقی برخوردار هستند ، فناوری که هنوز در مدل های آیفون وجود ندارد. با این وجود ، صفحات تازه سازی تطبیقی با فرکانس بالا انرژی بسیار بیشتری مصرف می کنند ، به همین دلیل S21 از باتری با ظرفیت بسیار بالاتری بهره می برد – 4000 میلی آمپر ساعت در برابر 2800 میلی آمپر ساعت آیفون 12. (این می تواند توضیح دهد که چرا کوپرتینو هنوز انتخاب نکرده است که این قطعات را از سامسونگ یا ال جی برای محصولات خود تأمین کند.) این شرکت همچنین نمایشگرهای تاشو را تولید می کند ، که در گرانترین دستگاه های Galaxy Z خود استفاده می شود.

 1. http://vaseety.ir

شاید درست باشد که 2020 سالی بوده است که تقریباً به نظر می رسد هر چیز عجیب و غلطی در جهان بدون هیچ محدودیتی خود را نشان می دهد. بالا پایین است ، پایین بالا است ، نظم هرج و مرج است و هرج و مرج نظم است. با این حال ، به اندازه کافی اشتباه نبوده است که برخی چیزها تغییر کرده اند – مانند این واقعیت ساده که ما هنوز در عصری مدرن هستیم که همه چیز هنوز دیجیتالی شده است و بنابراین عجیب و غریب هنوز ما را به دوران آنالوگ یا حتی سنگ بازنگشته سن. گفته می شود ، به سختی کسی هنوز این روزها بدون دستگاه دیجیتال – تلفن مانده است. تقریباً همه – اگر نه همه – این روزها تلفن دارند ، در واقع فقط س questionال این است که آنها از چه نوع تلفنی استفاده می کنند.

امروزه اندروید و آیفون بیش از 90٪ بازار تلفن را در اختیار دارند. همانطور که می توانید تصور کنید ، بازار تا حد زیادی توسط این دو قطبی شده است. اکثراً اندروید یا آیفون است. با این حال ، یک پیچ و تاب وجود دارد. با پیشرفت باورنکردنی سامسونگ بسیار بالاتر و فراتر از همتایان خود در تجارت اندروید ، قطب دیگری بین اندروید مورد استفاده کاربران سامسونگ و اندروید مورد استفاده سایر سازندگان تلفن وجود دارد. همچنین نبوغ باورنکردنی پشت فناوری iOS بسیار بیشتر از بیشتر اندرویدها است و کاملاً منصفانه ، فقط اندروید سامسونگ می تواند با آن رقابت کند.

همانطور که ممکن است قبلاً بدانید ، با تکنولوژی عالی ، هزینه زیادی به همراه دارد. پیشرفت تلفن ها بودجه بسیار بالایی را برای آنها ایجاد می کند. به این ترتیب ، آنها در حال حاضر یک بازار مخصوص به خود دارند و این جایی است که آنها رقابت می کنند. بنابراین ، اگر در حال حاضر چیزی نیز قطبی شده باشد ، بازار تلفن های هوشمند با بودجه بالا است. اساساً ، یک قطب شمال برای کاربران آیفون و سامسونگ و سپس قطب جنوب برای “دیگران” وجود دارد. این فقط در مورد جایی است که شما تعلق دارید.

با این حال ، برای افراد در رده بالای جامعه تلفن ، یک بحث طولانی مدت بین کاربران سامسونگ و کاربران اندروید وجود دارد: کدام یک بهتر است؟ آیفون یا سامسونگ یک استدلال قوی برای هر دو طرف وجود دارد که اگر شما مجبور شوید تصمیم بگیرید کدام یک را در سال 2020 بخرید ، این یک تماس جدی را ایجاد می کند.

شاید ما بتوانیم هر دو طرف را روشن کنیم و شما بسته به علاقه خود تصمیم بگیرید.

منظورم این است که جدا از این که یکی Apple / iOS است و دیگری Android ، تفاوت های دیگری نیز باید وجود داشته باشد ، درست است؟ وجود دارد!

طریقه استفاده: وقتی صحبت از سهولت استفاده برای هر دو دستگاه است ، نمی توان انکار کرد که هم از رابط کاربری iOS و هم از طریق رابط کاربری اندروید آسان است و می توانید مطمئن باشید که در استفاده از هر یک از آنها مشکلی نخواهید داشت. با این حال ، اگر نحوه تنظیم صفحه اصلی و ظاهر کلی صفحه اصلی را در نظر بگیریم ، شاید تعادل به سمت android متمایل شود. به طور کلی ، تلفن های اندرویدی (در این مورد سامسونگ) به شما امکان می دهد کنترل زیادی بر دستگاه خود و برنامه های همراه آن داشته باشید. می توانید دستگاه خود را دقیقاً همان طور که می خواهید تنظیم کنید و با آن انعطاف پذیر باشید.

زیبایی شناسی: وقتی نوبت به انتخاب تلفن می رسد ، ممکن است بخواهید نوع طراحی و زیبایی را در گوشی داشته باشید زیرا صادقانه بگویم همه زیبایی زیبایی را دوست دارند. در همه موارد ، آیفون ها از طراحی های بسیار خوبی برخوردار هستند. این به این دلیل است که تولید کنندگان اپل گوشی های لوکس تولید می کنند. در نتیجه می توانید انتظار داشته باشید که آیفون بعدی در مقایسه با آیفون قبلی بسیار زیباتر شود. تا آنجا که تلفن های سامسونگ پیش می روند ، بسیاری از آنها نیز با طراحی های عالی ارائه می شوند. به عنوان مثال ، سامسونگ S7 از نظر زیبایی بسیار آیفون 7 پلاس است. با این حال ، این همیشه اتفاق نمی افتد زیرا همانطور که این تولیدکنندگان اندروید زیبایی نیز می خواهند ، هدف اصلی آنها همانند اپل نیست. بنابراین در تصمیم گیری ، اگر به زیبایی شناسی اهمیت می دهید ، ممکن است بخواهید آن را در پشت ذهن خود داشته باشید که ممکن است یک گوشی سامسونگ بهتر از یک آیفون خاص را مشاهده نکنید.

قیمت: دلیل اینکه قبلاً گفتم این دو برای خودشان بازاری دارند ، بالا بودن قیمت آنها است. بسیار بالاتر از متوسط ​​تلفن هوشمند شما. برای انتخاب بین این دو ، خوب ، برای گوشی های آیفون ، یک چیزی که همیشه می توانید از آن مطمئن باشید این است که آنها با قیمت های بالا ارائه می شوند. مسلم است که. برای تهیه آیفون باید بالاترین دلار را بپردازید. به عنوان مثال ، وقتی آیفون X برای اولین بار وارد بازار شد ، قیمت شروع آن 1000 دلار بود. آیفون 11 پرو مکس قیمت اولیه 1100 دلار و آیفون 11 700 دلار قیمت داشتند. حتی آیفون SE که قرار بود تلفن “ارزان” آیفون باشد 400 دلار بود. با این حال ، تلفن های سامسونگ قیمت های متفاوتی دارند که از ملایم گران تا بسیار گران بسته به آنچه دریافت می کنید متفاوت است. تلفن های بسیار خوب سامسونگ می توانند 200 تا 300 دلار بپردازند. با این حال ، برای آنهایی که در واقع می توانند با آیفون ها رقابت کنند ، باید واقعاً در جیب خود فرو بروید. به عنوان مثال ، آخرین سری Z سامسونگ 1400 دلار قیمت دارد. گران تر از قیمت های آیفون ذکر شده. فقط نگاه کن

سیستم های بسته و باز: یک تفاوت عمده بین اندرویدها و آیفون ها این است که آندروید منبع باز است در حالی که آیفون منبع بسته است. معنی این امر این است که برای اندروید ، توسعه دهندگان مختلف می توانند سیستم را بهبود بخشند و هر توسعه دهنده ای می تواند بر خلاف آیفون بسیار اختصاصی ، برنامه ای در اندروید ایجاد کند. هر آنچه را که می خواهید دریافت کنید فقط از طریق اپل قابل دریافت است در غیر این صورت آن را دریافت نمی کنید. این یک اقدام ایمنی برای اطمینان از این است که فقط هر چیزی در دستگاه های اپل قرار نمی گیرد.

امنیت: اگر ما واقعیت را حفظ کنیم بحث زیادی در اینجا وجود ندارد. آیفون امنیت بیشتری دارد. شناسه لمسی بهتر و شناسه چهره بسیار بهتری دارد. همچنین ، خطر بارگیری برنامه ها با بدافزار در گوشی های آیفون کمتر از تلفن های اندرویدی است. با این حال ، تلفن های سامسونگ از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند ، بنابراین تفاوتی است که لزوماً یک معامله گر نیست.

عمر باتری: سامسونگ در اینجا از مزیت برخوردار است. آیفون ها به دلیل ظرفیت باتری زیاد دقیقاً شناخته شده نیستند. به همین ترتیب ، عمر تلفنهای سامسونگ بیشتر است و ممکن است نیازی به شارژ آنها به اندازه تلفن های آیفون نباشد.

دوربین: در اینجا ، یک چیز قطعی است ، هر دو دستگاه کیفیت عالی دوربین را ارائه می دهند. کیفیت دوربین بسیار خوب است ، می تواند جایگزین یک دوربین اختصاصی شود. دوربین سامسونگ دارای برخی از عملکردهای برتر مانند حالت زاویه دید عریض ، نور کم HDR و یک بهینه ساز صحنه است که تنظیمات دوربین را برای گرفتن عکس ایده آل بسته به موضوع تنظیم می کند. با این حال ، آیفون از ویژگی های دوربین کمی بهتر ، به عنوان مثال ، عکس های زنده برخوردار است. دوربین آیفون همچنین برای ضبط برنامه شخص ثالث ایده آل تر است. به طور کلی ، در این بخش نمی توانید اشتباه کنید. هر کدام را که انتخاب کنید باز هم نتیجه خوبی به شما می دهد.

فضای ذخیره سازی: تلفن های آیفون همیشه به دلیل عدم پشتیبانی از کارت های SD ، مشکل ذخیره سازی داشته اند. با این حال ، این مورد با آیفون 11 پرو که دارای فضای داخلی 512 گیگابایت است ، بهبود یافته است. این هنوز قابل مقایسه با سامسونگ S10 نیست که حداکثر 512 گیگابایت حافظه داخلی دارد و همچنین از کارت میکرو SD تا 512 گیگابایت پشتیبانی می کند.

وسایل جانبی: این ممکن است خیلی مهم به نظر نرسد اما احتمالاً وجود دارد. افراد معمولاً تمایل دارند تلفن های خود را به دستگاه های دیگر ، مثلاً لپ تاپ ها متصل کنند. همه دستگاه های اندرویدی از پورت های استاندارد USB استفاده می کنند بنابراین همیشه می توانید تلفن های خود را به چرخ دنده های خارجی متصل کنید. با این حال ، آیفون ها از USB استفاده نمی کنند. به همین ترتیب ، دستگاه خارجی دیگری که به درگاه رعد و برق اختصاصی تلفن متصل شود ، مورد نیاز است. این هزینه اضافی است زیرا کابلهای USB معمولاً c هستند

گربه تر از پسر عموهای بندر برق.
همه اینها گفتند ، یک چیزی که می توانیم تشخیص دهیم این است که چه بخواهید با سامسونگ یا آیفون همراه شوید ، نمی توانید اشتباه کنید زیرا هر دو تلفن های با کیفیتی هستند. آنها از جنبه های مختلف مزایایی دارند اما به طور کلی بسیار نزدیک هستند. در پایان ، اجازه دهید سلیقه و جیب شما تصمیم بگیرد!

دیدگاهتان را بنویسید