انواع الکترود کدام است ؟

در این الکترود ها علاوه بر خارج کردن سرباره می توان دانه هایی با ترکیب های یکنواخت ایجاد نمود. زمانیکه فلز گرم می شود، مقاومت آن افزایش می یابد و با ادامه عبور جریان ، گرما هم در این مقاومت ها ایجاد می شود. حال که به اهميت موضوع الکترود پي برده شد بايد پيرامون آن به طور مجزا بررسي شود و از آنجا که بيشترين خواص الکترود به نوع پوشش آن بر مي گردد در ادامه به آن پرداخته مي شود. از این رو این الکترود ها را معمولا در جعبه هایی که رطوبت به درون آن ها نفوذ نمی کند به فروش می رسانند. باید اشاره کنیم که انتخاب یک اکترود مناسب در میان این همه مارک موجود کمی سخت میباشد. همچنين جوش حاصل مقاومت خوبي در برابر ترک گرم دارد و براي فولادهاي ضخيم و کربن بالا نيز مناسب است . نامند. نرخ ذوب الکترود به عوامل مختلفي بستگي دارد و در شرايط مشابه (از نظر اندازه و شدت جريان) در موتورهاي ژنراتور بيشتر از ترانسفورماتورهاي يکسو کننده و در ترانسفورماتورهاي يک سو کننده بيشتر از ترانسفورماتورهاي ac است. فرآیندهای نرخ انجماد ، عملیات گرمایی و انجامد بر روی خواص چدن اثر دارد و از استحکام و سختی بالایی برخوردار هستند.

سیم جوش الکترود ضد سایش
نرخ رسوب در شرايط مشابه با موتورهاي ژنراتور بيشترين و با ترانسفورماتورها ي a.c کمترين مقدار است، در ترانسفورماتورهاي يکسو کننده نيز اين ميزان معيني است. يكي از روشهاي مقابله با اين نوع ترك ها در الكترودهاي سلولزي ، بالا بردن چقرمگي يا تافنس جوش با انتخاب صحيح عناصر آلياژي از نظر نوع و مقدار مي باشد . الکترودهاي بازي ممکن است به راحتي الکترودهاي ديگر قابل بکار بردن نباشند ، اما از آن ها مي توان در تمام وضعيت ها و جريان دائم و متناوب استفاده کرد. توان انتظار داشت الکترودي ساخته نشده است که کليه خواسته ها را در تمام شرايط پاسخگو باشد. ه:از طرف ديگر پس از کنترل سرعت سرد شدن جوش و پس از انجماد جوش، سرباره شيشه اي شکل که به گل جوش هم مرسوم است به راحتي از سطح جوش جدا شود. ج: کنترل واکنش هاي “سرباره – مذاب فلز – گاز” و گاهي اوقات عمل تصفيه يا اضافه کردن عناصر آلياژي را انجام دهد (همانند بعضي عمليات در ريخته گري يا فولاد سازي). 4- استفاده از گازهای مضر و خطرناک جهت پر کردن ظروف اسپری ، با توجه قیمت گاز و راندمان حجم مولی گازهای مختلف بسیاری از تولیدکنندگان از گاز های بی کیفیت و ارزان قیمت و مضر و بعضا خطرناک برای سلامتی انسان استفاده می نمایند که همواره با بوی بد و ناخالصی های خطرناک همراه بوده و تنفس آنها در طول یک شیفت کاری باعث صدمات جدی و جبران ناپذیر به سیستم تنفسی جوشکاران میگردد و از سوی دیگر باعث بوجود آمدن احساس خستگی و کوفتگی و سر درد و گرفتگی در قسمتهای فوقانی قفسه سینه و شانه ها شده و همواره جوشکاران و کارگران در محیط کار پس از گدشت مدت بسیار کوتاهی از زمان شروع به کار، راندمان و انرژی خود را جهت ارائه کار با کیفیت بنا به دلایل ذکر شده در بالا از دست می دهند.

آهن آنلاین انواع الکترود را در بستههای 1 و 5 کیلویی در سایزهای 2 الی 5 میلیمتری در آلیاژهای مختلف از جمله 304، 310 و 316 متناسب با استانداردهایی مانند E7018, E6013 و E6010 ارائه و عرضه میکند. ب: بعضي مينرال ها (کاني ها) نظير اکسيد تيتانيم بصورت طبيعي آن ” رتيل ” و اکسيد آهن کربنات هاي پايه مانند سنگ آهک، فلدسپات و بعضي سيليکات ها که غالبا سرباره ساز هستند. با افزودن برخی عناصر به آهن آلیاژهایی تولید می شود که خواص بسیار عالی دارند.به عنوان مثال با افزودن کروم به آهن استیل ضد زنگ یا استینلس استیل به دست می آید که در برابر خوردگی های مختلف مقاومت بالایی دارد. این اشتباه است آنها باید ابتد گان را ببندند که این اجازه خواهد داد برخی وسایل نگهدارنده در جای خود قرار گیرندتا زمانیکه گان بسته است وسپس این حرکت را انجام دهند. در زمان جوشکاری نباید مواد مذاب با هوا در تماس قرار بگیرد. پوشش الکترود در فرایند جوشکاری کاربردها و وظایف بسیار مهم و زیادی را دارد.

قیمت الکترود ضد سایش پوشش این نوع الکترود ها از ترکیبات شیمیایی متنوعی است که مقداری از انها معین ومقداری دیگر نا مشخص می باشند .علت مشخص نبودن بعضی ترکیبات الکترد ها به دلیل ارزش اقتصادی انها است که کارخانه سازنده فرمول کامل الکترود های خود را محرمانه نگداری می کند. به این روش جوشکاری، جوشکاری زیر پودری میگویند. قبل از شروع صحبت در مورد الکترودها و انواع پوشش آن ها نیاز به دانستن مباحث پایه در مورد فرآیندهای جوشکاری می باشد. مورد مصرف دارند .برای جوشکاری دو قطعه فلز به یکدیگر معمولا از الکترودهایی استفاده می شود که جنس انها با فلز مبنا یکی باشد . در علائم الکترود بالا E مشخص می نماید که این الکترود برای جوشکاری برق بوده با استقاده می شود. همانطور که از نامش مشخص است، شامل استفاده از لیزر به عنوان منبع حرارتی برای ایجاد جوش است. در هنگام خرید شما با توجه به الکترود جوشکاری و کاربرد ان برای شما قیمت ان نیز مشخص می شود. این الکترود معادل استلایت 6 می باشد.لایه ای با سختی متوسط، مقاوم به سایش و ضربه مناسب در دمای بالا ایجاد می کند.الکترود فوق پرمصرف ترین نوع کوبالت دار می باشد که ترکیب مناسبی از مقاومت به سایش و ضربه را همزمان دارا می باشد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فروش الکترود ضد سایش لطفا از سایت ما دیدن کنید.