اشلی بابیت شهید؟ گذشته او داستان پیچیده تری را بیان می کندواشنگتن – اولین باری که سلست نوریس به اشلی بابیت نگاه کرد، شورشی آینده فقط سه بار با یک جیپ به ماشین او ضربه زده بود و به شیشه برخورد کرده بود که باعث دعوای او شد.

نوریس می گوید که خون بد بین آنها در سال 2015 شروع شد، زمانی که بابیت با دوست پسر دیرینه نوریس وارد یک رابطه غیر زناشویی چند ماهه شد. وقتی نوریس از این رابطه مطلع شد، با شوهر بابیت تماس گرفت و به او گفت که او خیانت می کند.

نوریس در مصاحبه ای اختصاصی با آسوشیتدپرس، با اشاره به حادثه خشم 29 جولای 2016 در شاهزاده فردریک، مریلند، گفت: “او بلند می شود، جیغ می کشد و فریاد می زند.” 30 ثانیه طول کشید تا بفهمم او کیست. . فقط تمام فحش هایی که به من می گفت از ماشین پیاده شوم که می خواهد به الاغم بزند.

نوریس وحشت زده و گیج شده با 911 تماس گرفت و منتظر اجرای قانون شد. بابیت بعداً به جنایات متعدد متهم شد.

حمله به نوریس نمونه ای از رفتار هرج و مرج و گاه تهدیدآمیز بابیت است که زمانی که در صف مقدم شورش 6 ژانویه در ساختمان کنگره ایالات متحده بود به ضرب گلوله یک افسر پلیس کشته شد. رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و حامیانش سعی کرده اند او را به عنوان یک شهید صالح به تصویر بکشند که به ناحق کشته شده است.

ترامپ او را «مردی شگفت‌انگیز» خطاب کرد و حتی در ماه اکتبر پس از مرگش یک تبریک تولد برای او نوشت. ترامپ همچنین از وزارت دادگستری خواست تا درباره مرگ بابیت دوباره تحقیق کند، اگرچه افسری که به او شلیک کرده بود از هر گونه تخلف در دو تحقیق قبلی فدرال تبرئه شد.

اما زندگی کهنه سرباز نیروی هوایی کالیفرنیا، که در حالی که پرچم مبارزات انتخاباتی ترامپ را مانند شنل به دور شانه هایش پیچیده بود، جان باخت، بسیار پیچیده تر از تصویر قهرمانانه ای بود که ترامپ و متحدانش ارائه کردند.

در ماه‌های قبل از مرگش، بابیت در تئوری‌های توطئه طرفدار ترامپ غرق شد و تیترهای خشمگینانه‌ای را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. او همچنین سابقه تهدیدهای خشونت آمیز را داشت.

بابیت 35 ساله در حالی که می‌خواست از پنجره شکسته در درب محصور شده منتهی به لابی رئیس‌جمهور در کاپیتول بالا برود، هدف گلوله قرار گرفت. . . او یکی از پنج نفری بود که در جریان قیام یا اندکی پس از آن کشته شدند، از جمله یک افسر پلیس کنگره.

در رسانه های اجتماعی، بابیت خود را به عنوان یک آزادی خواه و حامی سرسخت متمم دوم متمم معرفی کرد. انتشارات او شامل ویدئوهایی از اظهارات ناپسند علیه دموکرات ها، اجبار برای ماسک های COVID-19 و مهاجرت غیرقانونی بود.

حساب توییتر او که پس از مرگ او بسته شد، مملو از ارجاع به تئوری توطئه QAnon بود که بر این باور بی‌اساس تمرکز دارد که ترامپ مخفیانه با دشمنان دولت عمیق و اسارت آدم‌خواران شیطان پرست که شامل دموکرات‌های برجسته می‌شود، می‌جنگد. که یک کودک را عمل کرد sex حلقه ترافیک

بابیت در 5 ژانویه در توییتی نوشت: “هیچ چیز ما را متوقف نخواهد کرد.” “آنها می توانند تلاش کنند و تلاش کنند، اما طوفان اینجاست و در کمتر از 24 ساعت از DC فرود می آید … از تاریکی به روشنایی!”

در میان پیروان کیو، طوفان به روز پیش‌بینی‌شده‌ای اشاره می‌کند که ترامپ سرانجام اسارت پدوفیل را افشا می‌کند، کسانی را که خود را خائن می‌دانند دستگیر و اعدام می‌کند و عظمت آمریکا را باز می‌گرداند.

ترامپ بارها تاکید کرده است که بابیت کشته شده و در میان حامیان ترامپ به مقام شهادت نائل شده است. نام و شباهت او اکنون بر روی تی شرت ها و پرچم ها در راهپیمایی های ترامپ دیده می شود.

وکیل آسیب های شخصی مریلند، همسر بارون، آرون بابیت، 375000 دلار از طریق یک سایت کراودفاندینگ مسیحی جمع آوری کرد و تهدید کرد که علیه پلیس کاپیتول شکایت خواهد کرد.

کلید این ادعای مرگ غیرقانونی این است که بابیت، افسر پلیس نظامی سابق که 5 فوت و 2 وزن داشت، اگر مقامات کنگره تلاش می کردند او را دستگیر کنند، با آرامش تسلیم می شد.

آرون بابیت در ماه اکتبر وقتی یک خبرنگار در آپارتمانی را که در سن دیگو با اشلی و یک زن دیگر مشترک بود زد، از اظهار نظر خودداری کرد. در مصاحبه ژوئن با تاکر کارلسون از فاکس نیوز، بابیت گفت که از برخی از مطالبی که در مورد همسر فقیدش نوشته شده بود خسته شده است.

بابیت 40 ساله می گوید: «هیچ وقت اشلی در زندگی روزمره اش با کسی ملاقات نکرده است که او را دوست نداشته باشد.

نوریس چنین احساسی نسبت به او نداشت.

سوابق دادگاه مربوط به رویارویی خشونت آمیز بین بابیت و نوریس در سال 2016 قبلاً توسط رسانه ها از جمله AP گزارش شده بود. نوریس که اکنون 39 ساله است، پذیرفت که برای اولین بار در مصاحبه با AP به صورت علنی در مورد آن صحبت کند و جزئیاتی را که تاکنون اعلام نشده است به اشتراک گذاشت. او همچنین اسناد و عکس هایی از محل سقوط در حمایت از حساب خود ارائه کرد.

نوریس در یک رابطه شش ساله با آرون بابیت بود که گفت متوجه شد که او با یک همکار متاهل کارش به عنوان نگهبان امنیتی در یک نیروگاه هسته ای در نزدیکی خلیج چساپیک به او خیانت کرده است. در نهایت، او متوجه شد که زن دیگر اشلی مک سنتی است که در آن زمان نام خانوادگی همسر آن زمان خود را یدک می کشید.

نوریس گفت: “او در مورد این جوجه کثیف که در شیفت خود بود، به من می گفت، بل، بل، بل، “. چند ماه بعد بیا و بفهم… آنها اساساً زمانی که سر کار بودند این رابطه را داشتند.»

وقتی از این ماجرا مطلع شد، به همسر بابیت، تیموتی مکنتی روی آورد.

او گفت: “می دانید، من سعی می کردم خانه ام را کنار هم نگه دارم.”

نوریس گفت که او چندین ماه در تلاش بود تا رابطه خود را با آرون بابیت حفظ کند تا اینکه سرانجام تصمیم گرفت از خانه آنها نقل مکان کند. نوریس گفت که چند روز بعد، اشلی به خانه نقل مکان کرد.

چند هفته بعد، نوریس در انتظار علامت ایست در شاهزاده فردریک، حدود یک ساعت در جنوب شرقی واشنگتن، دی سی بود که گفت یک فورد اکسپلورر سفید رنگ از راه دیگر از کنار او عبور کرده است.

نوریس قبل از اینکه پشت سرش شتاب بگیرد، جیپ را دید که به عقب برگشت. او می گوید که راننده SUV شروع به چرخش بی نظم کرد، روی بوق دراز کشید و سعی کرد از شورلت سابربان که بین آنها در جاده باریک دو خطه قرار داشت عبور کند.

وقتی راننده شورت ایستاد، نوریس گفت شاسی بلند سفید فورد شتاب گرفته و به سپر عقبش برخورد کرده است. او گفت که جیپ برای بار دوم و سپس بار سوم با او برخورد کرد، زیرا وسایل نقلیه همچنان در جاده می چرخیدند.

بعد از اینکه نوریس با 911 تماس گرفت، یک اعزام کننده اورژانس به او توصیه کرد که به شانه خود بچرخد و متوقف شود. در حالی که منتظر کمک بود، بابیت از ماشینش پیاده شد و به شیشه راننده نوریس نزدیک شد و شیشه را شکست.

نوریس گفت که شدت ضربه باعث شد کمربند ایمنی او به طور ایمن قفل شود و این باعث شد که او از ماشینش پیاده نشود. دقایقی بعد نمایندگان آمدند.

گزارشی از کلانتر شهرستان کالورت که توسط AP دریافت شد نشان می دهد که اشلی بابیت به اتهام تهدید بی پروا احضاریه کیفری صادر شده است، جرمی که توسط قانون مریلند به عنوان همدستی در رفتار تعریف شده است “که خطر قابل توجهی برای مرگ یا صدمات جدی بدنی دارد. به دیگری ” و مجازات آن تا پنج سال زندان و 5000 دلار جریمه است. او همچنین متهم به تخریب بدخواهانه اموال برای آسیب رساندن به ماشین نوریس است.

سوابق دادگاه نشان می دهد که این اتهامات بعداً به روز شد و شامل تخلفات رانندگی – رانندگی بی احتیاطی، رانندگی بی احتیاطی و عدم کنترل سرعت وسیله نقلیه برای جلوگیری از برخورد می شود.

تصاویری از صحنه که توسط نوریس در اختیار AP قرار گرفته است، فورد اکسپلورر سفید بابیت را با سپر جلو شکسته نشان می دهد. جلوپنجره SUV نیز به سمت داخل رانده شده و روکش مقعر است. سپر عقب نوریس اسکیپ از سمت سرنشین به داخل هل داده می شود و پلاک مریلند جدا شده از سپر جلوی شاسی بلند بابیت به داخل آن رانده می شود.

پس از نزاع، نوریس و یکی از دوستانش به دادگاه در شهرستان همسایه سنت مری، جایی که او در آن زمان زندگی می کرد، رفتند و خواستار حکم صلح، نوعی حکم منع، علیه اشلی بابیت شدند. حکم دادگاه، اشلی بابیت را از تلاش برای تماس با نوریس با ارتکاب اعمال خشونت آمیز بیشتر علیه او و رفتن به خانه یا محل کارش منع می کند.

یک کپی از دستور، که تاریخ آن در همان روز نزاع است، حاوی روایت معاصر نوریس در مورد اتفاقی است که توسط دوستش ثبت شده است. طبق یادداشتی در سند، دست‌های نوریس همچنان چنان می‌لرزید که او نمی‌توانست به تنهایی آنچه را که اتفاق افتاده است بنویسد.

نوریس گفت، در هفته‌های پس از تصادف، بابیت به دروغ به مقامات گفت که درگیری زمانی رخ داد که نوریس مکرراً ماشینش را به جیپ بابیت سوار کرد. اما زمانی که پرونده به دادگاه رفت، نوریس گفت، بابیت داستان خود را تغییر داد و با سوگند پذیرفت که با وسیله نقلیه نوریس برخورد کرده است، اما آن را یک تصادف توصیف کرد.

هیچ متنی از جلسه در دسترس نیست، اما نوریس گفت که وکیل بابیت بارها به کار او در نیروگاه هسته‌ای محلی و سال‌های خدمت سربازی او، که شامل اعزام به عراق و افغانستان نیز می‌شود، اشاره کرده است. بابیت تا سال 2016 در نیروی هوایی ایالات متحده و سپس در نیروهای رزرو و گارد هوایی ملی خدمت کرد. یک قاضی بابیت را از اتهامات جنایی تبرئه کرد.

در فوریه 2017، سوابق نشان می دهد که نوریس با اشاره به ادامه آزار و اذیت و آزار و شکنجه، درخواست صلح دوم را علیه اشلی بابیت دریافت کرده است. نوریس در یک دادخواست دست‌نویس می‌گوید که بابیت اخیراً از سر کار به دنبال خانه‌اش رفته و او نیز در نیمه‌شب از یک شماره مخفی چندین تماس دریافت کرده است.

نوریس به AP گفت: “من در ترس زندگی می کردم زیرا نمی دانستم او چه توانایی هایی دارد.” از بالای شانه ام نگاه می کردم.

در سال 2019، نوریس از اشلی بابیت برای غرامت 74500 دلاری شکایت کرد و او گفت که خارج از دادگاه با شرکت بیمه بابیت برای مبلغی نامشخص توافق کرده است.

در آن زمان، آرون و اشلی به کالیفرنیا نقل مکان کردند، جایی که او بزرگ شد و هنوز هم خانواده دارد. تیموتی مکنتی در ماه می 2019 در مریلند طلاق گرفت. مکنتی به پیام‌های صوتی و پیام‌هایی که در خانه‌اش گذاشته بود پاسخ نداد.

اشلی در فیس بوک پست کرد که ماه آینده با آرون بابیت ازدواج خواهد کرد. سوابق نشان می دهد که این زوج با برادر اشلی سرویس نظافت استخر داشتند. هنگامی که یک خبرنگار روز پس از مرگ او از کسب و کار بازدید کرد، یک تابلوی بزرگ روی در قفل شده ساختمان را “منطقه خودمختار بدون ماسک، معروف به آمریکا” اعلام کرد.

در یک سال پس از مرگ بابیت ترامپ، بسیاری از جمهوری‌خواهان در کنگره تلاش کردند قیام 6 ژانویه را غیرخشونت‌انگیز جلوه دهند، ادعایی که مستقیماً با ساعت‌ها ویدئو و شهادت عمومی افسران پلیس کنگره که 140 نفر از آنها در یک نزاع زخمی شدند، تناقض دارد.

او همچنین در ویدیوی تولد بابیت ترامپ گفت: “با هم ما در غم از دست دادن وحشتناک او غمگین هستیم. هیچ دلیلی وجود نداشت که اشلی در آن روز جان خود را از دست بدهد. همه ما باید به دنبال عدالت برای اشلی و خانواده اش باشیم، بنابراین در این مناسبت بزرگ، در حالی که زندگی او را جشن می گیریم، فراخوان خود را برای تحقیق عادلانه و غیرحزبی در مورد مرگ اشلی بابیت تجدید می کنیم.

وکیل آرون بابیت، ترل رابرتز سوم، به پیام‌های تلفنی و ایمیل‌های متعددی که به دنبال اظهار نظر بودند، پاسخ نداد. اما او در اظهارات مکتوب خود به رسانه ها گفت تیراندازی به او «معادل اعدام بدون محاکمه است».

رابرتز گفت: «با توجه به تجربه‌اش به‌عنوان یک کهنه سرباز 14 ساله نیروی هوایی، اشلی احتمالاً دستورات شفاهی ساده‌ای را انجام می‌دهد و استفاده از هر نیرویی را غیرضروری می‌کند».

ستوان مایکل برد، افسر پلیس کاپیتول که به بابیت تیراندازی کرد، در یک مصاحبه تلویزیونی در ماه اوت گفت که او را به عنوان “آخرین راه حل” اخراج کرده است. وقتی ماشه را فشار داد، گفت نمی‌داند مردی که از پنجره بیرون می‌پرد مسلح بوده است یا نه.

ناحیه کلمبیا ایالات متحده در آوریل، برد را از اتهامات نادرست تبرئه کرد و به این نتیجه رسید که او در دفاع از خود و در دفاع از اعضای کنگره عمل کرده است. پلیس کاپیتول ایالات متحده در ماه اوت گفت که برد را پاکسازی کرده است.

برد گفت: «سعی کردم تا جایی که می توانستم صبر کنم. “من امیدوار بودم و دعا می کردم که کسی سعی نکند از این درها وارد شود. اما ناتوانی در انجام این کار، من را ملزم به انجام اقدامات مناسب برای نجات جان اعضای کنگره، خودم و افسران همکارم کرد.

الیوت اسپگات، خبرنگار آسوشیتدپرس از سن دیگو در این گزارش مشارکت داشت.

حق چاپ © 2022 واشنگتن تایمز، LLC.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر