از ترمیم دندان تا ايمپلنت

همچنین زمانی که عفونت در فاصلهی بسیاری کمی با مغز دندان یا عصب آن قرار داشته باشد نیز عمل عصبکشی ترمیم دندانی که فقط ریشه دارد انجام میشود. دندانها در این روزها باید در بهترین حالت خود از لحاظ تمیزی قرار بگیرند، فقط مواظب باشید هنگام بیرون کشیدن نخ از بین دندانها به پانسمان دندان آسیبی نرسانید. فقط دقت کنید بخشهایی که پانسمان دارند را به آرامی و با حرکت آرام دست مسواک بزنید.

در صورتی که به این مشکل پی بردید، با دندان پزشک خود تماس بکیرید و برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به زبان یا دهان هر چه سریع تر آن را صاف کنید. برای محافظت و نگهداری از پانسمان باید به چند نکته بدیهی دقت داشت که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. 3. از لحاظ رنگ آمیزی آمالگام با یک رنگ ظاهری مایل به خاکستری، در یکدست بودن رنگ دندان ها تداخل ایجاد میکند . این موضوع در مینای دندان نیز صدق می کند و به خاطر کم بودن میزان آب موجود در بافت مینای دندان، لیزر تاثیر کمتری بر مینای دندان دارد.

در پرکردگی بزرگ با کامپوزیت نسبت به آمالگام نقره ای، دندان پرکرده زودتر فرسوده می شوند. نمی توان برای شکستگی دندان علل خاصی را در نظر گرفت. در این روشها میتوان دندان آسیب دیده را برای همیشه ترمیم کرد و حتی در مواردی پر کردن دندان در خانه و بدون نیاز به دندانپزشکی نیز امکان پذیر خواهد بود. فرآیند ترمیم دندان میتواند به دلایل مختلفی در چند جلسه انجام شود. ۲. نخ دندان هم باید کشید؟

گاهی اوقات درمان دندانهای شما باید در چند مرحله انجام شود. اولین و مهمترین نکته در پاسخ به این سؤال این است که تنها پزشک توانایی تشخیص نیاز شما به پانسمان دندان را دارد. در طول مدتی که فرایند ترمیم هنوز کامل نشده است، دندان شما پانسمان میشود. در این دوره زمانی که دندان بدون لایه حفاظتی بوده و بسیار بسیار آسیب پذیر است، از پانسمان موقت دندان استفاده میشود تا در برابر غذا و نوشیدنی محفوظ بماند. حفره ها اغلب هنگام معاینه توسط دندان پزشک تشخیص داده شده و ترمیم و درمان زودرس آنها مانع پیشرفت پوسیدگی می شود.دندانپزشک نیز با استفاده از یک سوند کوچک و آینه می تواند پوسیدگی ترمیم دندان طرح لبخند را تشخیص دهد.

ایندکسر