آموزش 2 روش دریافت شماره شبا بانک ملت – گویا تک • آموزش و دانلود

مطابق با دستورالعمل بانک مرکزی بانکها مکلفند شماره شبای تمامی حسابهای مشتريانشان را محاسبه کرده و در اختيار آنها قرار دهند. شما هر حسابی که دارید می توانید شماره شبای مخصوص آن حساب را دریافت کنید مانند : جاری ، سپرده ، تسهیلات و … چنانچه شماره حساب یا کارت های متعددی نزد بانک ملت دارید و می خواهید که فقط برخی از آنها را در سامانه همراه بانک مشاهده کنید، در هر زمان می تواندی به سایت همراه بانک ملت مراجعه نمایید. شماره حساب بانک صادرات را در کادر قرار داده و سپس عبارت امنیتی را داخل فیلد درج می کنیم. سرویس GPRS (اینترنت) سیمکارت تلفن همراه خود را فعال کنید یه به یک شبکه WiFi برای استفاده از اینترنت، متصل شوید. به طور کلی برای دریافت شماره شبا از هر بانکی، ابتدا باید به وب سایت رسمی بانک مربوطه مراجعه کنید. توجه نمایید: برای استفاده از آخرین ویرایش نرم افزار همراه بانک ملت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، این نرم افزار را از سایت رسمی بانک ملت با نشانی ذکر شده در بالا دریافت نمایید. پنجره ای باز شده و از شما برای ارسال اطلاعات تاییدیه خواست، دکمه Continue را کلیک نمایید.

در مرورگر Internet Explorer نیز چنانچه با پیام There is a problem with this website’s security certificate مواجه شدید، گزینه Continue to this website (not recommended) را کلیک نمایید تا به درگاه پرداخت الکترونیک وارد شوید. برخی اوقات ممکن است با پیام متاسفانه اطلاعات ارسال شده نامعتبر و شما مجاز به انجام تراكنش نمي باشيد از طرف بانک مواجه شوید. اگر شما نیز از سایت ما یا سایت های دیگر که طرف قرار داد با درگاه اینترنتی بانک ملت هستند خریدی انجام می دهید و با مشکل مواجه در پرداخت مواجه می شوید مطلب زیر کمک زیادی به شما خواهد کرد . درصورتیکه به هر دلیل فرایند پرداخت الکترونیک و یا عملیات درخواستی (پردازشهای پس از پرداخت الکترونیک) با خطا مواجه شود و وجهی از حساب کارت کسر شده باشد، وجه موردنظر حداکثر ظرف مدت پانزده دقيقه به حساب کارت برگشت خواهد شد. 3-2-2-نمایش در اشکال نوشتاری: در اشکال نوشتاری، مانند فرمها و نامه ها، از سمت چپ، بین هر چهار کاراکتر، یک فاصله قرار می گیرد. باتوجه به این که این کدها درحال حاضر دو رقمی هستند، تا اطلاع ثانوی از صفر در سمت چپ این کد برای تمام بانکها و موسسات اعتباری استفاده شده است.

برای جابجایی پول بینبانکی به یک فرمت یکپارچه نیاز است. این گونه است که مشتریان بانک ملت دیگر از مراجعه به خودپرداز، سایت، شعبه، پیامک کردن و … 5- پیغامی را در یافت خواهید کرد که در آن نوشته شده است یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد. خدمات ساتنا به منظور گسترش و توسعه اتوماسیون عملیات بین بانکی و همچنین ارتقاء سطح کیفی تبادلات و کاهش هزینه و زمان انجام مبادلات بین بانکی راه اندازی شد. با انتخاب یکی از گزینه های SMS یا GPRS می توانید راه ارتباطی خود با همراه بانک را مشخص نمایید. 1- گرفتن رمز عبور و نام کاربري از کاربر 2-آدرس فايل excel 3-آدرس url بانک ملت 4-گرفتن زمانهاي پريودي جهت ارتباط با بانک 5- گرفتن خودکار صورت حساب و ذخيره در مسير مشخص شده توجه: به دليل مسائل امنيتي در صورت استفاده از کتابخانه (Library)غير استاندارد سورس کتابخانه نيز بايد تحويل داده شود.

سپس با این اطلاعات می توانید وارد همراه بانک خود شوید و لیست کلی شماره حساب ها و کارت های که شامل حداکثر 7 فقره حساب می باشند را مشاهده نمایید. سپس نرم افزار همراه بانک ملت را از طریق یکی از لینک های بالا یا از سایت بانک ملت دانلود کرده و آن را نصب و فعال نمایید. امکان دریافت رمز همراه بانک، از طریق سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملت فراهم شد. پس از ورود به بخش انتخاب حساب ها، لیست کلی شماره حساب ها و کارت های شما نمایش داده می شود و می توانید امکان مشاهده آنها را در همراه بانک تعیین کنید، پس از اعمال تغییرات در انتخاب حساب ها و ذخیره سازى آن باید در نرم افزار همراه بانک، حساب های خود را بروزرسانی کنید. برای دریافت شماره شبا بانک ملت نیز درست به همین ترتیبی که در بالا ذکر و در بخش دریافت شماره شبا بانک ملی عنوان شد، عمل خواهیم نمود.

سپس در بخش خدمات یا خدمات الکترونیکی، به دنبال گزینه “شناسه حساب بانکی شبا” گشته و در صورتی که آن را یافتیم روی آن کلیک می کنیم. پس از چند لحظه یک یپام حاوی “تمام حساب های شما به روز شدند” از طرف بانک برای شما ارسال می شود. البته روشهای سادهتری نیز برای این کار وجود دارد که در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد. شماره شبا نوعی شماره بانکی و اختصاصی برای هر مشتری بانکی می باشد که حاوی 26 کارکتر اعم از حروف و اعداد می باشد که اگر شما تصمیم به انتقال/دریافت وجه از طریق ساتنا و پایا را دارید، به این شماره نیاز خواهید داشت چرا که تنها از این طریق می توانید ساتنا و یا پایا کنید. وارد سایت بانک شده و برای دریافت شماره شبا صفحه ای ظاهر می شود که در آن از شما فقط شماره حساب بانک دی خواسته می شود و بعد کد شبا را دریافت می کنید. به منظور دريافت شماره شناسه حساب بانکي ايران (شبا) براي حساب ها ي بانک ملت بايستي شماره حساب / شماره قرارداد مورد نظر را وارد نموده و عبارت امنيتي مشاهده شده را در فيلد مربوطه درج نمائيد .